Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie

 

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. 

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 21 czerwca dla dzieci starszych oraz 23 czerwca dla dzieci młodszych . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. 22 czerwca odbyło się zakończenie roku katechetycznego w pobliskim kościele, dzieci dziękowały za cały rok pracy oraz pożegnały księdza Marcina Pikula, który po trzech latach pracy w naszym przedszkolu zmienia parafię.

Zapraszamy galerii.

 

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszów. 

W czerwcu, dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą: przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.

Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej i numer alarmowy. Przez chwilę wszyscy uczestniczy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazy ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenna wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za mile spotkanie dzieci podziękowały strażakom. Ta wizyta z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii. 

 
 

Wioska Indiańska 

24 maja dzieci z oddziału III i VII wybrały się na prawdziwą przygodę do Indiańskie Wioski w Zalasowej. W ramach wycieczki przedszkolaki uczestniczyły w wielu atrakcjach: zwiedzanie wioski z przewodnikiem – prezentacja eksponatów (XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku)  wraz z opowieścią o życiu Indian, strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, rzuty włócznią, rzut na bizonie rogi, indiański tor przeszkód, rzutki, wyścigi węży, gra „poskramianie grzechotników”, indiański połów ryb, nauka indiańskiego tańca (taniec aligatora – plemię Irokezów), nauka indiańskiej piosenki (pieśń ducha ognia), malowanie twarzy, sklepik z indiańskimi pamiątkami, ognisko z pieczoną kiełbaską. Zabaw i atrakcji było tyle, że nie nudziliśmy się ani chwili J

 
 
 

Wycieczka do fabryki cukierków "Ciuciu" w Krakowie.

7.06.2017 r. odbyła się wycieczka do Krakowa do fabryki cukierków „Ciuciu”  Celem  wycieczki jest obejrzenie fabryki, w tym mnóstwa kolorowych cukierków oraz uczestnictwo w warsztatach karmelarskich. 

Uczestniczenie w pokazie, który od początku do końca wyjaśnia produkcję cukierków i lizaków. Na oczach dzieci z gorącego karmelu powstają przepyszne cukierki o różnych smakach. Dzieci miały słodką przyjemność skosztowania jeszcze ciepłych karmelków i przekonania się czy rzeczywiście smakują tak dobrze jak wyglądają. Nie tylko kosztowaliśmy, ale też uczestniczyliśmy w ręcznej produkcji słodyczy. Każde z dzieci własnoręcznie przygotowało swojego lizaka. 
Na zakończenie dzieci otrzymały paczuszki pysznych, kolorowych cukierków. 

Po „słodkiej przygodzie” udaliśmy się na krakowski Rynek.  Oglądaliśmy zabytki znajdujące się w obrębie rynku, między innymi: Sukiennice, Kościół Mariacki, słuchaliśmy hejnału, duże wrażenie na dzieciach wywarł Barbakan, Brama Floriańska.

 

Piknik Rodzinny „Święto Rodziny" 2017 

W środę 31 maja 2017 r. w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. To już 4 edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować.

Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole na przygotowano wiele atrakcji. Sercem festynu stała się scena, na której występowały dzieci. Rodzice z zaciekawieniem śledzili popisy dzieci, które nagradzali gromkimi brawami i uśmiechami.

Zapraszam do galerii.

 
 

" Figle - Migle "  
Dnia 16 maja 2017 roku dzieci z oddziału I i II odwiedziły Centrum Zabaw Dziecięcych „Figle Migle” przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie.  Bawiliśmy się na wewnętrznym placu zabaw wyposażonym w przeróżne sprzęty do zabawy, m.in. suche baseny z kulkami oraz ze zjeżdżalniami, tory przeszkód, domki do zabawy, jeździliśmy samochodami, graliśmy w kręgle, piłkarzyki oraz inne ciekawy gry i zabawy, którym nie było końca! Serdecznie dziękujemy – na pewno tu jeszcze wrócimy!!!

 
 

"Co muzykom w duszy gra"

11 maja w przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.” Co muzykom w duszy gra” zaprezentowane zostały skrzypce. Dzieci poznały budowę instrumentu, sposób wydobywania dźwięku. Poznały emocję, jakie wywołuję muzyka. Słuchały muzyki radosnej, smutnej, wywołującej złość, gniew, czy zachęcającej do tańca.  

 
 
 

Dnia 10.05 2017 r dzieci z oddziału IV, V i VII  uczestniczyły w spotkaniu z panią bibliotekarką p. E. Płanetą , która poprzez zaprezentowaną lekturę i rozmowę z dziećmi ukazała dzieciom   , że przyroda potrafi koncertować. Dzieci wysłuchały wierszy Tadeusza Śliwiaka ,, Koncert na leśnej polanie” ;   Czesława Janczarskiego ,,O, świerszczyku co przepiłował skrzypce”    oraz Anny Kamieńskiej  ,,Koncert” . Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Doroty Gellner ,, Mysia orkiestra” po zakończeniu,  którego same zagrały na różnych instrumentach perkusyjnych , tworząc wspaniałą orkiestrę. 

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

 
 
 
 
 

Warsztaty Wielkanocne 

W grupach III, IV, V i VII przed świętami Wielkanocnymi odbyły się warsztaty plastyczne na których dzieci, a w oddziale III dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby i zajączki Wielkanocne. 
Zielony dzień

21.03.2017 r., w dzień rozpoczęcia kalendarzowej wiosny dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Zielonym Dniu. Tego dnia każde dziecko miało na sobie coś zielonego. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych przy piosenkach z motywem zielnym. Jednak najważniejszym wydarzeniem było poszukiwanie pani Wiosny oraz wizyta w Urzędzie Gminy, w Ośrodku Zdrowia, Aptece, Poczcie, u fryzjera dzieci wręczały napotkanym osobą wiosenne motylki.

Zapraszamy do galerii. 


Wiosenne warsztaty plastyczne 

Dnia 10. 03. 2017 r. w oddziale przedszkolnym w Ładnej w związku ze  zbliżającą się wiosną odbyły się warsztaty plastyczne nt. "Kolorowa łąka". Organizatorem warsztatów było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.  przyjaznej atmosferze dzieci z kolorowych kartek wykonały łąkę, na której naklejały piękne kwiaty, motyle i bociany. Następnie swoimi pracami dzieci udekorowały przedszkole.  

Zapraszamy do galerii. Konkurs Recytatorski „Pożegnanie zimy”

7 marca dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Przedszkolu Publicznym w Pogórskiej Woli. Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej . Pan Wójt Marcin Kiwior wręczy wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii. 

 

Warsztaty z ratownikiem medycznym i strażakiem.

Dzieci z oddziałów II, IV, V i VII wzięły udział w warsztatach z ratownikiem medycznym i strażakiem. Mogły nauczyć się jak należy dzwonić po pomoc, słuchały bicia serca kolegi, koleżanki. Jak należy prawidłowe reagować w sytuacjach zagrożenia życia, zobaczyły jak udrażniać drogi oddechowe, sprawdzać oddech, wykonywały ucisk na klatkę piersiową, zapoznali się z prawidłowym ułożeniem w pozycji bezpiecznej. Rozpoznawały pojazdy uprzywilejowane oraz numery alarmowe. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego i zapoznanie z apteczką.
Zapraszamy do galerii.  

 

"Wesoły Odkrywca"

15 lutego dzieci z oddziału VII, II oraz III uczestniczyły w zajęciach eksperymentalnych "Wesoły Odkrywca". Zajęcia dotyczyły zagadnienia jak powstaje tęcza?, dzieci obserwowały jak powstają barwy, dlaczego w pewnym momencie je nie widzimy, a największym zainteresowaniem cieszyło się obserwowanie zjawiska powstawania wulkanu.

Zapraszamy do galerii. 

 

 

Zabawa karnawałowa. 

Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, policjanci i postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze Przedszkole. Przedszkolaki bawili się na balu karnawałowym, który odbył się 14 lutego – w oddziałach w szkole, 22 lutego na  Ładnej a 21 lutego w przedszkolu.

Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie karnawałowej przebrały się w misternie przygotowane stroje. Wśród dziewczynek dominowały stroje księżniczek, natomiast chłopcy chętniej wybierali postacie z kreskówek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z balu.

 
 

Dzień Babci i Dziadka 

W dniach od 19 do 27 stycznia w naszym przedszkolu było bardzo odświętnie. Obchodziliśmy DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Na ten dzień dzieci, czekały z niecierpliwością, gdyż wszyscy bardzo lubimy tych przesympatycznych, wyjątkowych gości. We wszystkich grupach pod kierunkiem swoich nauczycielek dzieci wystawiały Jasełka. Był również program specjalny – wiersze   i piosenki o babci i dziadku. Każde dziecko wręczyło prezent.  A potem jeszcze długo przy ciepłej herbatce, kawce i słodkim poczęstunku mile spędziliśmy z naszymi gośćmi czas. Nie trzeba chyba nikomu wyliczać, za co kochamy babcie i dziadków, ale wszyscy wiemy, że są dla nas najukochańsi na świecie.

Popołudniu zaprosiliśmy rodziców, którzy również mogli obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich pociech.

Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr Żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat!

Zapraszamy do galerii.

 
 
 

Festiwal Kolęd i Pastorałek.  

12 stycznia 2017 r. odbył się w naszym oddziale przedszkolnym na Ładniej Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda….”, w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli naszej gminy.  Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich możliwości i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom gratulujemy.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

 

Spotkanie opłatkowe

W środę 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. 
Dzieci z grupy II przedstawiły program artystyczny. Następnie odświętnie ubrane dzieci ze wszystkich grup kolędowały śpiewając piękne pastorałki i kolędy. Po złożeniu sobie życzeń oraz połamaniu się opłatkiem dzieci oraz personel przedszkola zasiedli do uroczyście udekorowanych stołów, gdzie częstowali się pysznymi daniami.
 
 
 
 
 

Wizyta św. Mikołaj  w przedszkole. 

„Mikołaju, Mikołaju na Ciebie czekamy też. Moc prezentów nam przyniesiesz, o czym marzę dobrze wiesz!” – to refren piosenki, którą przedszkolaki przygotowały na spotkanie z Mikołajem. Tak głośno ją śpiewały, że Mikołaj usłyszał i przybył do Przedszkola.

Dzieci jak co roku przygotowały niespodzianki dla Świętego - piosenki świąteczne i wierszyki. Mikołaj tak bardzo się wzruszył że zapomniał gdzie zostawił worek z prezentami. Na całe szczęście wszystko widziały dzieciaki i podpowiedziały Mikołajowi, gdzie są tak długo wyczekiwane prezenty. Na koniec każdy miał okazję usiąść Mikołajowi na kolanach, przytulić i podziękować za wspólną zabawę.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju i czekamy na Ciebie za rok! Grzeczne dzieciaki z Przedszkola Publicznego w Skrzyszowie.

Zapraszamy do galerii. 

 

 
 
 
 
 
 
 
Wizyta w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie. 

Dnia 6 grudnia 2016 r., na zaproszenie Pana Wójta Marcina Kiwiora udaliśmy się do Urzędu Gminy Skrzyszów na mikołajkowe spotkanie połączone ze zwiedzaniem Urzędu. Pan Wójt przywiał nas, i przybliżył najważniejsze informację o Gminie Skrzyszów. Mogliśmy zobaczyć ogromną mapę naszej miejscowości, wejść do pokoi gdzie pracują urzędnicy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 
 
 

Cała Polska czyta dzieciom" - w naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytały dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby znane w środowisku lokalnym. Ostatnio gościła u nas pan wójt Marcin Kiwior.

Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 

Obchody Dnia Niepodległości 

W uroczystości brały udział dzieci 4 i 5-letnie, które pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, nie zabrakło także hymnu Polskiego, Roty, pieśni Szarej Piechoty.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojej gminy i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.

Zapraszamy do galerii.

 

Ślubowanie przedszkolaków 2016 r. 

W naszym Przedszkolu odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości, ślubowanie na przedszkolaka.
 Po dwóch miesiącach pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby maluszki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Nadszedł dzień ślubowania.
 W tej najważniejszej dla dzieci uroczystości uczestniczyli zaproszeni rodzice i najbliżsi. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowany występ nad którym pracowały już od pierwszych dni w przedszkolu. Pasowanie to ważny dzień nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców.
Maluchy złożyły uroczystą przysięgę a pani dyrektor pasowała każdego na dzielnego przedszkolaka Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Był to ważny i niezapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii.  

 
 
 
 

Pszczelarzy w Ładnej. 

W Oddziale Przedszkolnym w Ładnej, dnia 25.10. 2016 r. odbyło się spotkanie z pszczelarzami -w ramach Projektu " Ekologia i ochrona zagrożonych zwierząt". Realizatorem tegoż projektu było  Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie.  Zaproszeni goście opowiadali dzieciom o życiu pszczół i ochronie przed ich wyginięciem. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania o tym jak powstaje miód. Na koniec  mogły degustować miód przyniesiony od pszczelarzy z pobliskiej pasieki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały książkę o pszczołach, dzięki której mogą jeszcze w większym stopniu  wzbogacić swoją wiedzę na temat pszczół.

 
 
 

Tarnowskie Muzeum.

20 października dzieci z oddziału VII uczestniczyły w zajęciach warsztatowych "Akademia pod Maszkaronem" w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Oglądały wystawę zbroi rycerskich, wystawę ze srebra, porcelany, byli w sali balowej. Miały możliwość przymierzenia dawnych stoi dworskich, a przez to poczuć się jak w prawdziwym zamku na dworze królewskim. 

Zapraszamy do galerii. 

 

 

 

 

 

Zaczarowany Świat Bajek.

 

Dzieci z grup III, IV i V obejrzały przedstawienie teatralne „Zaczarowany świat bajek” w  tarnowskim Kinie Marzenia. Podczas spektaklu wysłuchały wierszy znanych polskich poetów: Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry i Jana Brzechwy. Były to między innymi: „Lokomotywa”, „Cuda i dziwy”, „Ptasie radio”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Paweł i Gaweł”, „Słoń Trąbalski”, „Leń” , „Chrząszcz”, „Zosia samosia”. Podczas przedstawienia przedszkolaki doskonale się bawiły, bo wiersze przeplatane były wesołą muzyką i piosenkami, dodatkowo dzieci bawił Czarodziej Dyzio.
Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 
 

Dzień Nauczyciela. 

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola zaprosiły  na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkich pracownika naszego przedszkola. Przedszkolaki z grupy III przygotowały program artystyczny, w którym nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek.
„Słowo miłość – za Ich troski, słowo wdzięczność – za Ich trud.
Dar to skromny, dar do dzieci, wyśpiewany z sec jak z nut”.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

Wycieczka do Krakowa na wystawę klocków LEGO 

W październiku gościła w Krakowie wielka Wystawa Klocków LEGO.Klocki te stały się zabawką kultową, sprawiającą wielką przyjemność i radość nawet dorosłym, nie mówiąc już o dzieciach.
Aby spełniać marzenia i wzbudzać pozytywne uczucia w naszych przedszkolakach, wybraliśmy się na wycieczkę na wspomnianą już wystawę. Wiele radosnych uśmiechów i okrzyków pełnych zachwytu można było zaobserwować w trakcie tej niesamowitej podróży do krainy klocków LEGO. Ogromna ilość i różnorodność prezentowanych klocków wprawiła w prawdziwy zachwyt dzieci z grupy IV i V. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dziewczynek wielka makieta miasteczka Heartlake City z serii LEGO Friends, a dla chłopców LEGO Ninjago, Chima bądź Star Wars. Niezapomniane wrażenie wywarł na wszystkich długi na 11 metrów model Titanica, zrobiony oczywiście z klocków. Na zakończenie naszej wycieczki zaproszono dzieci do strefy zabaw, gdzie mogły budować czego tylko zapragnęły oraz uczyć się pisać na ścianie Brick Wall LEGO.
Zapraszamy do galerii.

 
 
 

X Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu” pod takim hasłem odbył się X Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Urząd Gminy w Skrzyszowie oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Skrzyszowie. Do zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych i najstarszych grup z przedszkoli w naszej gminie i z miejscowości ościennych. W zorganizowanych zabawach i pokazach udział wzięło ok. 400 najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Głównym celem festynu było wdrażanie poprawnych a przede wszystkim bezpiecznych zachowań na drodze. Wszystkie dzieciaki zostały wyposażone w elementy odblaskowe, uczestniczyli we współzawodnictwie w formie wyścigów i układaniu puzzli, mogli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze a także obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dużą atrakcją festynu były pojazdy, jakie zaprezentowali nasi goście, które były wymarzonym miejscem do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 

Nasze przedszkole już po raz trzeci uroczyście obchodziło Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci ze starszych oddziałów spotkał się w jednej Sali aby wspólnie świętować.
Nie zabrakło zabaw ruchowych, rywalizacji sportowej oraz konkursu piosenki.W naszym przedszkolu dbamy, aby było tu ciekawie i wesoło nie tylko w Dniu Przedszkolaka lecz każdego dnia.


Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 

Witamy po wakacjach :)

 

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy 1 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 165 dzieci w siedmiu oddziałach. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola.


 
 
 

Zakończenie roku szkolnego. 

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 24 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały.
   Na  wstępie uroczystości, po powitaniu przez panią dyrektor, wszystkich dzieci, rodziców i wychowawców, grupy młodsze pożegnały starszaków oraz przedszkole na czas wakacji. Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Następnie nasi absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Wszystkie dzieci uświetniły swoje grupowe występy  wesołymi tańcami, które kojarzyły się z wakacjami.
Zapraszamy do galerii.       


Zakończenie roku katechetycznego.  

Dnia 23.06 2016 r. przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych wraz                     z wychowawczyniami , opiekunkami i Panią Dyrektor uczestniczyły we Mszy Świętej , którą odprawił i homilię wygłosił ks. proboszcz Z Gniewek. W czasie liturgii dzieci dziękowały Bogu za rok nauki i zabawy w przedszkolu. Pięknym i radosnym śpiewem oddały Bogu chwałę. Po uroczystym błogosławieństwie dzieci otrzymały dyplomiki na koniec katechizacji przedszkolnej. Po krótkiej modlitwie i odśpiewaniu religijnej piosenki,, Przez aniołka Bóg mi mówi ,że mnie bardzo kocha” dzieci opuściły kościół i wróciły do przedszkola.Zapraszamy do galerii. 
Spotkanie z bibliotekarką 

W dniu 19 .06. 2016r dzieci z oddziału V i IV spotkały się z panią bibliotekarką E. Płanetą
Było to spotkanie z detektywem Pozytywką – postacią z książki Grzegorza Kasdepke ,,Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”. W rolę detektywa oraz inne postacie z książki wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ładnej , które wraz z panią bibliotekarką przyjechały do naszego przedszkola.
Za aktywny udział w formie czytania performatywnego oraz prawidłowe rozwiązywanie zagadek , dzieci otrzymały dyplom ukończenia kursu detektywistycznego. Przedszkolaki podziękowały za przyjazd oraz czytanie , odwdzięczając się brawami i małymi upominkami. 


 

Tydzień sportu. 

W maju obchodzony jest ,,Europejski  tydzień sportu” dla wszystkich, którego celem jego jest między innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Nasze przedszkole już po raz kolejny włączyło  się do tej akcji, w tym celu zorganizowaliśmy szereg działań promujących aktywność ruchową. Poprzez te działania chcemy zachęcić zarówno dzieci jak i rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nasze działania rozpoczęliśmy w piątek konkursem plastycznym  na temat aktywnego spędzania wolnego czasu. W kolejnych dniach odbywały się rozgrywki sportowe na ogrodzie oraz na Orliku. 1 czerwca odwiedziły nas pani z Gminy, aby przypomnieć o prawidłowym segregowaniu śmieci.
Zapraszamy do galerii. 

 

Wizyta pana Policjanta. 

Pod koniec maja  na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komisariatu Policji w Skrzyszowie . Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  dzieci  zaśpiewały policjantom piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci szczególnie że za niedługo wakacje.
Zapraszamy do galerii. 


 
 

Gminny Konkurs Recytatorski w Pogórskiej Woli.  

12 maja 2016 r. dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Przedszkolu Publicznym w Pogórskiej Woli. Dzieci pięknie recytowały wiersze o bezpieczeństwie. Pan Wójt Marcin Kiwior wręczy wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.
Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 

Wycieczka do Promiennego Zamku. 

11 maja 2016 r. dzieci z grupy II  pojechały na wycieczkę do Promiennego Zamku w Tarnowie. Już sam przejazd autokarem okazał się wielkim przeżyciem! 
Dzieci siedziały na fotelach jak zaczarowane i same bez namawiania przypinały się pasami .Każdy większy bydynek wydawał się Promiennym Zamkiem.
Wyjazd ten był bardzo oczekiwany przez dzieci i wywierał na nich wiele pozytywnych emocji.
Przedszkolaki bawiły się wspaniale korzystając z licznych atrakcji które były w ofercie Zamku.
Zapraszamy do galerii.

 
 

Wycieczka do Pacanowa

Dnia 18. 04.2016 r. dzieci z oddziału IV i V odwiedziły  Europejskie Centrum Bajek im. Koziołka  Matołka w Pacanowie. Przedszkolaki odbyły zajęcia z przewodniczką – edukatorską , która oprowadziła je po krainie marzeń i snów. Po ubraniu ,, czarodziejskich butów”, rozpoczęły zwiedzanie w bajkowym Przedpokoju , z którego ,, mysią norką” przeszły w świat bajek i baśni. Miały możliwość odgadywania bajek na podstawie rekwizytów ukrytych w okienkach, przenoszenia na tablicy multimedialnej bajkowych bohaterów do krajów , z których pochodzą . Potem ze stacji Pacanów pojechaliśmy pociągiem w niezwykłą podwodną, podniebną a nawet kosmiczną podróż. Pociągiem dojechaliśmy pod bramę ,, zaczarowanego ogrodu”, który otworzył się po odnalezieniu klucza do bramy. Tam wysłuchaliśmy opowieści, a potem mogliśmy pospacerować po tym przepięknym miejscu pełnym elfów i niezwykłej roślinności , w którym nawet kwiaty do nas mówiły. W Antresoli na Pniu dzieci obejrzały jedną z polskich bajek – oczywiście o Przygodach Koziołka Matołka, a następnie pokonawszy Skały Strachu dotarły do Skarbnicy Bajek , w której w szklanych kulach mogły zobaczyć bohaterów polskich i zagranicznych Baśni. W odwiedzanym obiekcie znajduje się również biblioteka z czytelnią , księgarnia , sala zabaw, w której czekając na przewodnika dzieci kolorowały kolorowani, bawiły się zabawkami oraz zjadły drugie śniadanie.
Na koniec wycieczki dzieci spacerowały po czarodziejskim ogrodzie , w którym również spotkały liczne bajkowe postacie.
Zapraszamy do galerii. 

W oddziale w Ładnej mili goście...

12 kwietnia w oddziale VI w Ładnej odbyło się spotkanie  z Panią Elżbietą Płanetą z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. W przyjaznej atmosferze dzieci wysłuchały wierszy o wiośnie, odbyły się też zabawy przy muzyce. Następnie dzieci zamienione w kwiaty wiosenne budziła do życia Kolorowa Pani Wiosna.

 
 
 

Spotkanie z panią bibliotekarką. 

Dzieci z oddziału IV i V spotkały się z panią bibliotekarką  p.E. Płanetą , która czytała im wiersze polskich poetów: Danuty Gellnerowej, Wandy Chotomskiej, Barbary Lewandowskiej Jana Brzechwy oraz Zofii Beszczyńskiej o tematyce wiosennej. Słuchały opowiadania Zabawa w kolorowe- podczas, którego dzieci  wcieliły się w role wiosennych kwiatów. Oprócz naszych przedszkolaków w przedstawieniu wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ładnej. Na zakończenie dzieci rozmawiały na temat wiosennej przyrody , słuchały i rozwiązywały wiosenne zagadki oraz zatańczyły do piosenki Nie śpijcie, kiedy wiosna.

 
 

Wielkanocne warsztaty plastyczne.

Dnia 11.03.2016 r. i 16.03.2016 r. w oddziale przedszkolnym w Ładnej odbyły się się warsztaty plastyczne nt. „ Pisanki” i „ Króliczki wielkanocne”. Organizatorem warsztatów było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Dzieci wzbogacały swój warsztat pracy poprzez zapoznanie się z ciekawą techniką plastyczną „ decupage”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi , wykonały ze styropianowych jajek pisanki do swojego koszyczka oraz króliczki, którymi udekorowały przedszkole.

Zapraszamy do galerii. 
 
 
 
 
 
 

Cyrk 

W marcu gościliśmy w naszym oddziale w Ładnej cyrk . Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził królik, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagrodziły artystów gromkimi brawami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

                                                   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                             

Goście w naszym przedszkolu… 

W ostatnim czasie do naszego przedszkola zawitali bardzo ciekawi goście. Nikt z dzieciaków nie spodziewał się, że dla nich również został przygotowany program rekolekcyjny albowiem w naszej parafii odbywały się w dniach od 16 do 19 marca rekolekcje wielkopostne. Do przedszkola przybyli wraz z księdzem Marcinem bracia klerycy z Seminarium Ojców Redemptorystów z Tuchowa, którzy pomagali Ojcu Andrzejowi w prowadzeniu ćwiczeń duchownych.
Bracia Marek, Łukasz i Dominki stawiali pierwsze kroki na szkolnej katechezie, ale bez żadnych przeszkód potrafili dotrzeć do swoich małych słuchaczy, którzy bardzo pilnie im się przyglądali. Dzieci miały możliwość zadawania pytań klerykom, a także nauczenia się nowych piosenek przy dźwiękach gitar na których grali bracia Łukasz i Dominik. Dzieci otrzymały również pamiątkowe obrazki.
Można było zauważyć wielkie zainteresowanie wśród dzieci naszymi gośćmi, a także chęć nauczenia się czegoś nowego. Oby tak dalej

ks. Marcin Pikul "Wiosna, ach wiosna"

Dnia 22.03 2016 r dzieci z oddziału IV i V wzięły udział w konkursie piosenki o tematyce wiosennej  w Przedszkolu w Zbylitowskiej Górze. Pomimo że na dworze padał deszcz, w przedszkolu było bardzo radośnie i wiosennie. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje utwory w wersji wokalnej lub solowej. Oliwia, Dominika i Jowitka zaśpiewały piosenkę ,, Maszeruje wiosna", za co otrzymały gromkie brawa i oraz  pierwsze miejsce w konkursie jako utwór wokalny . Amelia zaśpiewała piosenkę ,, Wiosenna cha- cha" z co otrzymała również gromkie brawa  i drugie miejsce w konkursie jako solista. Wszyscy gratulujemy naszym solistom i życzymy dalszych sukcesów. Zielono, nam…….

Dzień 21.03.2016 r. był dniem wyjątkowym. W ramach programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" zorganizowany został "Zielony Dzień". Wszystkie dzieci oraz personel przedszkola w tym dniu ubrani byli  w zielone ubrania. Celem tej akcji było przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. 
Dzień był pełen niespodzianek. Po śniadaniu wyruszyliśmy na „poszukiwanie zielonego koloru”. Podczas tej zabawy dzieci zbierały przedmioty w tym kolorze, a na sygnał wracały i układały swoje zbiory na dywanie. Wygrywał ten, kto zebrał ich najwięcej. Podczas zabawy ruchowo- naśladowczej „Zielone zwierzątka” – naśladowaliśmy ruchem żaby, papugi, węża, jaszczurki, świerszcza i zielonego motylka. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki
ekologiczne, uczestniczyły w wesołych pląsach i zabawach ruchowych na "zielonym balu", rozwiązywały ekologiczny rebus matematyczny.

Wizyta pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. 

Dnia 9 marca w Przedszkolu  odbyła się prelekcja o wiośnie i żabach. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Pani Patrycja Łabuz – Walczak, najpierw spotkała się z dziećmi młodszymi i przybliżyła w ciekawy sposób jaki są pierwsze oznaki wiosny w lesie oraz jak odróżnić żabę od ropuchy. Następnie spotkała się z dziećmi straszymy by szerzej omówić rolę płazów i ich znaczenie w przyrodzie. Dzieci w wielkim zaciekawieniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 
 
 

Wizyta pielęgniarki.

Dzieci z oddziału IV i V  gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Pani pielęgniarka Wiesia Marszałek  opowiadała dzieciom o swojej pracy oraz przygotowała krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie.  Dzięki pani pielęgniarce dzieci  zapoznały się z ciekawostkami zawodu pielęgniarki oraz nazwami i przeznaczeniem różnych niezbędnych przyborów skrywanych w torbie pielęgniarki.
Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych.
Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie zrobione z kartonu kolorowe kwiatki. Oczywiści wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa kolorowe naklejki.
Serdecznie dziękujemy pani Wiesi za przybycie , mile spędzony czas , za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady. 


 

 


XVI Gminny Konkurs piosenki. 

Dnia 25.02.2016 r. w naszym oddziale przedszkolnym w  Ładnej odbył się gminny konkurs piosenki dziecięcej pt.  „Zimowa piosenka”.. Celem konkursu było: wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, promocja dziecięcej twórczości, promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych.


Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 
 
 

Wyjazd do teatru.  

Gdy za oknem pada śnieg, a babcia zrobiła już ciepłe rękawiczki i szaliki dla całej rodziny, największym marzeniem dzieci jest zabawa na śniegu. A najlepszą zabawą jest ulepienie bałwanka z czarnymi oczkami, guzikami i marchwiowym nosem. Ale bohaterowie dali coś jeszcze, dali bałwankowi SERCE. Takie właśnie perypetie miały możliwość obejrzeć dnia 15.02. 2016r. dzieci z oddziałów IV i V, które pojechały do tarnowskiego teatru na spektakl „Zimowa przygoda” wystawiony w naszym teatrze przez Teatr Lalki „Rabcio” w Rabce.  
Wizyta w teatrze wzbogaciła nas o nowe doświadczenia, a także w wiedzę , że w teatrze nie należy spożywać żadnych posiłków ( bo papierki szeleszczą i przeszkadzają, a napój może się wylać i poplamić fotele), Zaś do teatru idzie się na „ucztę duchową”.

 

 

Bal karnawałowy. 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.
 W dniach od 2.02.2016 r. do 5.02.2016 r. w Przedszkolu odbył się bal karnawałowy.
W tych dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Zapraszamy do galerii.

 

Mili goście w przedszkolu. 

Zaraz w pierwszy dzień ferii dn. 18.01.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu dzieci z "Dziennego Ośrodka Wsparcia". W ramach spotkania dzieci z oddziału V przedstawiły "Jasełka".W związku z chorobą niektórych "aktorów" poprosiliśmy o zastępstwo jedną z uczestniczek Ośrodka - Marikę.Wystąpiła w roli Maryji, za co bardzo Jej dziękujemy. Brawa za odwagę. 
Dziękujemy również Rodzicom, którzy przywieźli dzieci nawet specjalnie tylko na występ. Dziękujemy. 
 
Zapraszamy do galerii. 

 

Dzień Babci i Dziadka. 

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie przybyli licznie na uroczystość. Każda grupa przygotowała część artystyczna, Dziadkowie mogli zobaczyć piękne występ ich wnucząt.

Przedszkolaki przygotowały Jasełka, śpiewały kolędy, piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występ dzieci został nagrodzony gromki brawami. Dzieci wręczyły małe upominki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym ciastem domowym. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Za rok  znowu się spotkamy z naszymi dziadkami.

Zapraszamy do galerii.

 
 
 

 
 
 

"Wśród nocnej ciszy....." 

We wtorek 22.12.2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Nie zabrakło na tej ważnej uroczystości przedstawicieli rady rodziców oraz księży uczących w naszym przedszkolu. 

Zapraszamy do galerii. 


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia, dla dzieci z oddziału V był bardzo pracowity, ponieważ piekły one pierniczki, przygotowały ozdoby na choinkę oraz ją ubierały. Najpierw odpowiednio się do tego przygotowały dbając o czyste rączko oraz zakładając fartuszki. Poznały też składki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe zabrały się do pracy - wałkowały ciasto, wykrywały ciasteczka. Efektem ich pracy były pełne blaszki pierniczków. 
Zapraszamy do galerii. 


 

 Biały dzień - Zima 

Przedszkolaki ze wszystkich grup ubrane oczywiście na biało jak zwykle aktywnie uczestnicząc w zaplanowanych działaniach: świetnie bawiły się w białe zabawy realizując tzw. zimowe szaleństwa. Na początku odszukiwały w swoim otoczeniu wszystkich przedmiotów w kolorze białym. Wypowiadały się na temat swojego stosunku do bieli, a także rozwiązywały zimowe zagadki. Wiele radości dostarczyła dzieciom przybycie Pani Zimy, która to obserwowała jak dzieci się bawią i tańczą.


Zapraszamy do galerii. 

 

Odwiedził nas Górnik 

Dnia 4.12.2015r. w grupach starszych dzieci gościliśmy górnika w osobie Pana Stanosza Andrzeja.
Pan Stanosz jest ojcem jednego z wychowanków oddziału V- Mateusza.
Przybył do nas w swoim galowym stroju. Dzieci miały okazję przypomnieć, utrwalić ( po niedawnej wycieczce do kopalni soli) i poszerzyć wiedzę o pracy w kopalniach.
Pan Andrzej przyniósł ze sobą materiały ilustrujące wygląd i pracę w kopalni oraz makietę szybu gazowego, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród dzieci.
 Bardzo dziękujemy Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Stanosz za wystąpienie z tą cenną inicjatywą.

 

 
 
 

Wizyta w Placówce Dziennego Wsparcia.  

Dnia 2 grudnia 2015 r dzieci z oddziału IV i V spotkały się z wychowankami Placówki Dziennego Wsparcia w Skrzyszowie Dzieci obejrzały przygotowany spektakl teatralny ,, Wizyta świętego Mikołaja”, w czasie którego dzieci przedszkolne zostały obdarowane drobnymi upominkami  przygotowanymi przez dzieci z placówki. Również dzieci przedszkolne przygotowały serduszka życzliwości i wręczyły dzieciom z placówki w ramach podziękowania i zaprosiły je na wspólne zabawy do przedszkola.

 
 
 
 

"Cała Polska czyta dzieciom"

8 grudnia w oddziale VI w Ładnej odbyło się spotkani z Panią Elżbietą Płanetą z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Z pomocą "Kolorowej wróżki" ,dzieci poprzez wypowiadanie czarodziejskiego zaklęcia przenosiły się w świat bajek i baśni.  Miały możliwość wysłuchania ciekawych bajek i wierszy swoich ulubionych autorów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe kartki świąteczne. 18 grudnia odbyło się czytanie bajek dla dzieci z oddziałów I, II i III. 

 
 
 

Spotkanie ze św. Mikołajem. 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze św. Mikołajem.
6 grudnia o godz. 14 00 przybędzie do dzieci z oddziałów IV i V, a o godzinie 1600 do dzieci z oddziałów I, II, III. Spotkanie odbędzie się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie.

7 grudnia o godzinie 930 odwiedzi dzieci z oddziału VI - Ładna w przedszkolu.

Wkrótce zapraszamy do galerii. 
 
 
 
 
 
 Tydzień misyjny w naszym przedszkolu. 

W tegorocznym tygodniu misyjnym, który przeżywaliśmy w całym Kościele powszechnym pod hasłem „Od nawrócenia do misji”, nie zabrakło również akcentu w naszym przedszkolu wśród najmłodszych misjonarzy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych I-III miały okazję aby nieco bliżej przypatrzeć się kulturze misyjnej, a także ich rówieśnikom żyjących w krajach afrykańskich, południowej Ameryce oraz dalekiej Azji. 

Spotkanie na katechezie z przedmiotami, strojami misyjnymi dla dzieci było wielkim przeżyciem. Niektóre z dzieci przebierały się w stroje dzieci z Afryki, zakładając perukę, pióropusz, ponczo i wiele innych przedmiotów. Pięknym wyrazem solidarności wobec dzieci z krajów misyjnych i powodem do radości była inicjatywa i chęć podzielenia się swoimi zabawkami, misiami. To bardzo piękne, gdy można zobaczyć już wśród najmłodszych zapał misyjny, że w ogóle czują chęć pomocy. 

ks. mgr Marcin Pikul. 

 
 
 
 
 
 

"Lokomotywa"  

Pod koniec listopada dzieci z oddziałów II, III oraz VI pojechały na spektakl do teatru Im. Solskiego „Lokomotywa”. Był to spektakl, który zabrał dzieci w barwną krainę wyobraźni dzięki takim autorom wierszy i bajek jak J. Brzechwa, A. Fredro, M. Konopnicka oraz J. Tuwim.  Przedszkolacki nie tylko spotkały Słonia Trąbalskiego, Kaczkę Dziwaczkę, szukały okularów z Panem Hilarym ale również ruszyły z długą podróż Lokomotywą.
Zapraszamy do galerii. 

 
 

Wycieczka do kopalni soli w Bochni.

Dnia 16.X.2015r. dzieci z najstarszych oddziałów IV i V uczestniczyły w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Część trasy pokonały kolejką , a następnie wędrowały pieszo.
Zwiedzanie najstarszej kopalni soli , z niepowtarzalnymi wyrobiskami , kaplicami  wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami solnymi miały możliwość zwiedzić o wzbogacono  multimedialną podróż przez historię soli od średniowiecza do współczesności.
Trasa turystyczna w nowej, wzbogaconej formie pozwala na poznanie historii kopalni   w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa - mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Ilustracją dla słów przewodnika są materiały filmowe , słuchowiska przestrzenne, animacje, interaktywne oraz prezentacje. Dodatkowo poznanie kopalni wzmocniona jest „obecnością” na trasie polskich władców, jako symboli konkretnych epok i towarzyszących im wydarzeń. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych prezentowany jest rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków, zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią. Całość sprawia wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających.
Zwiedzanie kopalni dzieci zakończyły  w komorze Ważyn , gdzie znajduje się boisko sportowego, zjeżdżalnia oraz podziemna restauracja Ważynek, a także sklepik z pamiątkami oraz mini plac zabaw dla dzieci.

 

 

"Uroczyście przyrzekamy.." 

 

W naszym przedszkolu odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości – ślubowanie na przedszkolaka dzieci z oddziałów I, II oraz IV.

Po dwóch miesiącach pobytu w przedszkolu i zdobywania nowych doświadczeń Po dwóch miesiącach pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby maluszki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Nadszedł dzień ślubowania.
Maluchy oraz Zuchy złożyły uroczystą przysięgę a pani dyrektor pasowała każdego na dzielnego przedszkolaka Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Był to ważny i niezapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków.

W tej najważniejszej dla dzieci uroczystości uczestniczyli zaproszeni rodzice i najbliżsi. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowany występ nad którym pracowały już od pierwszych dni w przedszkolu. Pasowanie to ważny dzień nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców.

 
 
 

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości. 


W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w przedszkolu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości wójta Marcina Kiwiora, rodziców oraz personel przedszkola.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grup IV i V prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Zapraszamy do galerii. 

 
 

Spotkanie z pszczelarzami. 

Dnia 28 października 2015r. gościli w naszym przedszkolu pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie. W spotkaniu wzięły udział dzieci z wszystkich grup oraz z oddziału w Ładnej. Panowie: Janusz Kornaś, Roman Janas, Stanisław Barnaś opowiedzieli dzieciom o życiu pszczół, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach pszczół, czym się żywią, w jaki sposób zbierają nektar kwiatowy i jak powracają do swojego ula. Usłyszały  jakimi  są pracowitymi owadami i jakie jest ich znaczenie w przyrodzie. Uzyskały informację jak pszczoły spędzają zimę , jak się do tego przygotowują i w czym pomaga im pszczelarz. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarskie: odpowiedni kapelusz, podkurzacz, specjalne szczotki, ramkę z plastrem. Zobaczyły mały ul oraz poznały jak w dawnych czasach pozyskiwano miód. Spotkanie umożliwiło dzieciom bliski kontakt z naturą oraz pozwoliło zdobyć wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Na zakończenie spotkania dzieci kosztowały przyniesiony przez pszczelarzy miód.  

Zapraszamy do galerii. 

 
 

Teatrzyk „O wróżce Ekologinie, co ziemię ratowała” 

19 października odwiedził nas tetr tarnowski teatr w walizce z przedstawienie             „o wróżce Ekologinie co ziemię ratowała”.  Dzieci mogły poznać zawód ekologa, który został przybliżony w przedstawieniu, oraz przypomnieć sobie zasady prawidłowego segregowania śmieci. Nie pominięto także kwestii dbania o nasze środowisko naturalne.


Zapraszamy do galeriiDzień Edukacji Narodowej  

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu obchodziliśmy 14.10.2015 r. Pani dyrektor przywitała wszystkie dzieci oraz pracowników przedszkola. Wszyscy pracownicy przedszkola usłyszeli z ust Pani Dyrektor podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci.  Grupa III  przedszkolaków pod kierunkiem Pani Doroty michałek i Be

aty Szepielak przedstawiła program artystyczny, który humorystycznie w formie wierszyków opowiadał o każdym pracowniku i zaproszonych gościach. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczały pracownikom. 

Zapraszamy do galerii. 

 
 

Wycieczka do "Figli - migli". 

1 października dzieci z grup młodszych II i III pojechały na pierwszą wycieczką do Centrum Zabaw "Figle - Migle" w Tarnowie. Nasze przedszkolaki spędziły tam 2 godziny podczas których dały upust swojej energii: mogli skakać, biegać, zjeżdżać i dużo więcej. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym miejscem. Nasze przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad, który smakował jeszcze bardziej.

 

IX Festyn Bezpieczeństwa. 

W dniu 30 września w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie po raz drugi został zorganizowany dla dzieci przedszkolnych i klas pierwszych szkoły podstawowej IX Festyn „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”.

Głównym organizatorem był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, przy współpracy Urzędu Gminy w Skrzyszowie i Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. W organizację zaangażowali się również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W trakcie festynu dzieciaki startowały w konkurencjach sprawnościowych – wyścigach, konkursie jazdy na rowerze, konkursie wiedzy o bezpieczeństwie.. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Samorząd Gminy, a startujący i kibicujący byli częstowani przez maskotkę „Wawelka” smacznymi słodyczami.

Zapraszamy do galerii. Światowy Dzień Przedszkolaka. 

W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka.     W ramach obchodu  gościło w naszym przedszkolu Mobilne PLANETARIUM JUPITER. Jest to połączenie rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki- można się w nim dowiedzieć  jak powstał wszechświat , galaktyki, układ słoneczny , zobaczyć ruch planet. Projekcje odbywają się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci z oddziału VI - Ładna bawiły się przy chuście animacyjnej oraz podczas zabaw ruchowych w kółku. 

 
 
Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Dnia 18 IX 2015 r. zaraz po śniadaniu dzieci z oddziałów IV i V wyjechały na wycieczkę do Zalasowej do „Wioski Indiańskiej”.

Położona jest ona w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

Na miejscu powitał nas krąg malowanych tipi oraz przebrane w stroje indiańskie kobiety. Jedna z nich oprowadziła nas po namiotach, zapoznając z kulturą Indian Ameryki Północnej. W jednym z namiotów mieliśmy możliwość zobaczyć urządzone w starym stylu domostwo indiańskie wyposażone we wszystkie charakterystyczne sprzęty, naczynia, zabawki dzieci indiańskich. W kolejnym namiocie oglądaliśmy pokaźną kolekcję broni z okresu z przed i po przybyciu białego człowieka (maczugi, łuki, tomahawki).

Następnie każde dziecko miało niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w wielu indiańskich konkurencjach, które dostosowane były do ich wieku. Było to:

- strzelanie z łuku,

- rzuty włócznią,

- rzuty indiańskimi lotkami,

- zmagania na równoważni czejeńskiej,

- indiański tor przeszkód,

- nauka indiańskiego tańca,

- malowanie twarzy,

- gra „polowanie na grzechotnika,

Była też możliwość zakupienia drobnych pamiątek w Indiańskim sklepiku z pamiątkami, a także z wielkim apetytem spożyć upieczone na grilu jabłka. Pogoda nam dopisała, a dzieci pełne wrażeń i miłych wspomnień szczęśliwie wróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii. 


 
Certyfikat "CIVIS ET PATRIA"
"CIVIS ET PATRIA” – certyfikat przedszkola promującego tradycję narodową, podtrzymującego więź ze społecznością lokalną, biorąc udział w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, na projekt edukacyjny „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”.
   Witamy po wakacjach!!!

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 

W dniu 28 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym przedszkolu. Wierszem, piosenką, inscenizacją pożegnaliśmy rok szkolny i najstarszych wychowanków, którzy od 1 września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Na pamiątkę wspólnie przeżytych chwil dzieci otrzymały prezenty od młodszych kolegów  i dyplomy. Były także słowa wdzięczności skierowane przez dzieci do grona pedagogicznego.

Naszym absolwentom życzyliśmy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wesołych, bezpiecznych wakacji.


Zapraszamy do galerii. 

 

 
 
 
Piknik rodzinny 

2 czerwca  odbył się w naszym przedszkolu Piknik rodzinny, na którym obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny dla swoich kochanych rodziców.. Na pikniku każdy znalazł coś dla siebie: gry ,zabawy, ciekawe konkursy sprawnościowe i plastyczne, a także była smaczna kiełbasa z grilla.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

Tydzień sportu 

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Jego głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. 

Dużo radości sprawił wszystkim dzieciom udział w rozgrywkach sportowych, który odbył się w ogrodzie przedszkolnym, na salach oraz w Remizie OSP Skrzyszów.  

W ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Sportu” w z tej okazji zorganizowano szereg działań promujących aktywność ruchową. Odbył się pomarańczowy dzień – Urodziny Marchewki oraz niebieski – dzień wody.

Wszystkie zaproponowane aktywności sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele radości sprawiły im zabawy muzyczno -ruchowe a uśmiechy na twarzy mówiły same za siebie.

Zapraszamy do galerii. Konkurs recytatorski w Pogórskiej Woli.

W dniu 12.05. 2015r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie recytatorskim pod hasłem Ekologiczny Wiersz w Przedszkolu Publicznym w Pogórskiej Woli. W konkursie uczestniczyli: Emilka Marszałek, Jowitka Gębala, Emilka Galus, Julka Boruch i Filipek Czarnik. Dzieci z ogromnym zaangażowanie przedstawiały  swoje wiersze i z dumą reprezentowały przedszkole.

Zapraszamy do galerii. 


Spotkanie z Panem Wójtem

Dzieci z naszego przedszkola  w ramach poznawania instytucji i ról społecznych pełnionych przez ważne osoby, dnia 15.05. 2015r. odwiedziły Urząd Gminy w Skrzyszowie i spotkały się z Wójtem Gminy Panem Marcinem Kiwiorem. Podczas spotkania poznały historię Skrzyszowa , oglądały mapy przedstawiające gminę, puchary i nagrody jakie otrzymała gmina. Dzieci zadawały Panu Wójtowi wiele pytań na temat gminy i odbywających się imprez środowiskowych. Wielkim powodzeniem cieszył się fotel Pana Wójta, na którym mogli usiąść wszyscy chętni. Na zakończenie spotkania Pan Wójt poczęstował dzieci słodyczami. Następnie w towarzystwie Sekretarza Gminy, Pani Cecylii Andrusiewicz i Pani Katarzyny Łabędź dzieci zwiedzały poszczególne referaty w urzędzie i dowiadywały się jakie sprawy można tam załatwiać.

Zapraszamy do galerii - Innowacji Pedagogicznej  Dzień Otwarty Szkoły   

Dnia 1 kwietnia 2015r. dzieci z oddziałów IV i V uczestniczyły w Dniu Otwartym Szkoły w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie. Nauczyciele zaproponowali im uczestnictwo w różnych zajęciach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje z edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, wychowania fizycznego oraz zajęcia świetlicowe. Dzieci mogły poznać szkołę, a atrakcyjne zajęcia zachęciły je do pójścia od września do klasy I. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy chcieli naocznie poznać ofertę szkoły.  

  


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI UCHWALENIE KONSTYTUCJI   3 MAJA PRZYGOTOWANA PRZEZ DZIECI Z ODDZIAŁU IV I V

W procesie wychowawczo-dydaktycznym, obejmującym całość oddziaływań mających wpływ na rozwój dziecka oraz przygotowujących go do życia w społeczeństwie, ważne jest zdobywanie doświadczeń związanych między innymi z poznawaniem historii  narodu do którego dzieci należą,    a więc Polski. Wspólne obchody świąt  narodowych są podstawowym elementem tworzenia kultury ojczystej.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do zaprezentowania w przedszkolu uroczystości przygotowanej przez dzieci z oddziału IV i V dla młodszych kolegów, rodziców, oraz zaproszonych gości. Przygotowanie uroczystości wiązało się z realizowaną innowacją pedagogiczną  „Skrzyszów moja mała ojczyzna”.

Głównym celem uroczystości było wzmacnianie takich postaw dziecka, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną – poczucie przynależności narodowej. Celowe tworzenie takich sytuacji edukacyjnych stwarza okazję do kształtowania u dzieci szacunku dla Ojczyzny. Budowanie tożsamości narodowej wiąże  się z dostarczaniem dziecku wzorców zachowania i właściwego reagowania  w sytuacjach, w których pojawiają się symbole narodowe. Dziecko powinno zrozumieć, że są one nierozerwalnie związane z pojęciem Ojczyzna i należy je szanować, zachowując powagę.

                                                                                                                   Beata Szepielak

 
 
 
 

Dzień Przyjaciół Lasu 

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przyjaciół Lasu. Zamiast uroczystej akademii dzieci ze starszych grup wyruszyły na pieszą wędrówkę do pobliskiego lasu „Kruk”, zaś młodsze uczestniczył w licznych grach i zabawach na ogrodzie przedszkolnym.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 

Festiwal Piosenki 

Barwnie i radośnie było  w środę – 22 kwietnia – w naszym oddziale przedszkolnym w Ładnej.  Podczas XV Międzygminnego Festiwalu Piosenki „Na ludową nutę”. Kolorowe stroje ludowe, wianki  i piękne piosenki śpiewane przez przedszkolaków  wprowadziły słuchaczy w sielskie. Festiwal odbywał się w ramach realizowanego projektu innowacji pedagogicznej „Skrzyszów –moja mała ojczyzna”.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 


Odroczenie dziecka sześcioletniego od obowiązku szkolnego

Zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572,              z póź. zm.) „obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat” (art. 15 ust. 2 w/w ustawy). Wynika z tego, że od 1 września 2015 r. wszystkie dzieci urodzone w 2009 r. muszą podjąć obowiązek szkolny w klasie pierwszej.

Zgodnie z art. 16 ust. 3 wyżej przytoczonej ustawy dyrektor publicznej szkoły podstawowej,  w obwodzie której dziecko mieszka lub innej niż publiczna szkoła podstawowa, do której dziecko zostało przyjęte, na wniosek rodziców, odracza spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego. Jednocześnie do wniosku należy dołączyć opinię, z której wynika potrzeba odroczenia, wydaną przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

Reasumując: jeśli rodzice nie chcą zapisać dziecka w wieku 6 lat do pierwszej klasy, muszą złożyć wniosek w tej sprawie do dyrektora szkoły rejonowej lub innej, do której dziecko jest przyjęte, wraz ze wskazaną wyżej opinią. 

 

Czy w gminie Skrzyszów przybędzie Rodzinny Plac Zabaw Nivea? Są na to szanse. Wystarczy zagłosować!

W tym roku ponownie firma Nivea organizuje konkurs dotyczący budowy rodzinnych małych kompleksów rekreacyjnych. 40 lokalizacji w skali całego kraju, które otrzymają najwięcej głosów wygrają. A to oznacza, że właśnie w tym miejscu powstanie Rodzinny Plac Zabaw tzw. „Podwórko”. W jego skład wchodzić będą m.in. multi zestaw kaskada, tunel rurowy królicza norka, piaskownica z daszkiem, huśtawka ważka, kiwak dwuosobowy, gra balance, skakanka, gra w klasy, huśtawka wahadłowa, zjeżdżalnia, karuzela z siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo, kosz na śmieci, ławki, tarcza do rzucania, stojak rowerowy, nawierzchnia piaskowa i trawiasta.

Taki obiekt może powstać w Skrzyszowie pomiędzy kompleksem boisk Orlik 2012, a boiskiem trawiastym do piłki nożnej. Żeby tak się stało potrzebujemy Państwa pomocy. Wystarczy głosować na lokalizację placu w Skrzyszowie na stronie nivea.pl. Akcja rusza 1 kwietnia.

O tym, że na mieszkańców gminy Skrzyszów można liczyć, nie trzeba przekonywać. To właśnie dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu w 2012 roku w Pogórskiej Woli, Szynwałdzie i Łękawicy powstały 3 nowe place zabaw ufundowane przez firmę Nivea.

Spotkanie z pielęgniarką.

Dnia 26 marca do naszego przedszkola zawitała – pani Joanna , która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre proste zabiegi,  a nawet mierzenie ciśnienia.  Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty  naklejki – dzielnego pacjenta.  Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. 

Zapraszamy do galerii.

 

Zielony dzień 

20 marca odbył się Zielony dzień, który rozpoczął cykl „Kolorowych dni” w naszym przedszkolu. Wspólnie z dziećmi tego dnia „poszukiwaliśmy” koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu, nazywaliśmy przedmioty z natury i kultury w kolorze zielonymmieliśmy zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne z kolorem zielonym. Rozdawaliśmy wykonane ręcznie przez dzieci kwiatki w bliskim otoczeniu przedszkola. Dziękujemy rodzicom za zielony stroje naszych przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii. 

Koncert muzyczny „Czy czuje pani cha – che”

„Czy czuje pani cha – che”- koncert – widowisko podczas, którego wystąpiła profesjonalna para taneczna tańca towarzyskiego. W trakcje audycji poznaliśmy podstawowe kroki oraz rytmy tańców standardowych takich jak: walc angielski, wiedeński, tango oraz tańce latynoamerykańskie: samby, cha- cha, rumby, paso – doble.

Zapraszamy do galerii. 

Projekt feryjny „ Feryjny zdrowy zawrót głowy”

W okresie ferii zimowych w naszym przedszkolu realizowany był projekt pt. „Feryjny zdrowy zawrót głowy” opracowany przez radę pedagogiczną. Projekt miał na celu uatrakcyjnienie pobytu dzieci w przedszkolu w czasie ferii, wzbogacenie oferty przedszkola, rozwijanie zainteresowań, wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności w zakresie dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. W każdy dniu dzieci bawiły się i pracowały wokół innego tematu np. bawimy się w teatr, malujemy i projektujemy, zdobywamy sprawności ruchowe na hali sportowej, zdrowo się odżywiamy własnoręcznie przygotowując kanapki, soki i sałatki, dbamy o zdrowie i higienę, poznajemy właściwości wody, spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do galerii.


Ogłoszenie

Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym    w Skrzyszowie będą wydawane w dniach: 19 – 27 luty 2015r.

Deklaracje składają rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, którzy chcą zapisać dziecko na rok szkolny 2015/2016.

Druki deklaracji są dostępne w kancelarii przedszkola, u nauczycieli w grupach i na stronie internetowej przedszkola.

Przedszkole wydaje i przyjmuje deklaracje wyłącznie w wyżej wymienionym terminie.

                                                                                   

                                                                                           Zapraszamy

Podstawa prawna: Art.20 w ust. 2 ustawy z dn.6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U z 2014 r. poz.7)
 

 

 

Wizyta u stomatologa

13 lutego przedszkolaki z oddziału IV i V udały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego. Pani Anna Hajduk – Waliłko zapoznała przedszkolaków z gabinetem oraz urządzeniami, które się tam znajdują. Opowiedziała także o potrzebie dbania o zęby i systematycznego odwiedzania dentysty, który jest przyjacielem dzieci. Opowiedziała także jak ważną rolę w posiadaniu zdrowych i pięknych zębów ma zdrowe odżywianie. W nagrodę dzieci otrzymały upominki. Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie dziękuje Pani Annie za możliwość odwiedzin w gabinecie.

Zapraszamy do galerii. 

 
 


Bal Karnawałowy

Na początku lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Można było spotkać różnych superbohaterów, kowbojów czy piękne księżniczki, gdyż inwencja twórcza dzieci i rodziców była nieograniczona. Z racji tego, że w tym roku przedszkolnym kładziemy nacisk na kwestię zdrowia, słodkim poczęstunkiem były pyszne owoce i soczki.. Wszyscy bawili się wyśmienicie podczas zabaw, tańców, pląsów i konkursów. O świetnej zabawie, jeszcze długo będą nam przypominać kolorowe zdjęcia.
Zapraszamy do galerii. 


 

Zima lubi dzieci....

Zima tego roku bardziej przypomina nam jesień - temperatury przeważnie są dodatnie, często pada deszcz i wieje wiatr. Jednak pani Zima postanowiła nas odwiedzić, i sprawiła nam wielką radość. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu i ulepić bałwana.
Zapraszamy do galerii.  


 

Dzień Babci i Dziadka to dopiero gratka!!

W dniach od 22 do 30 stycznia w naszym przedszkolu było bardzo odświętnie. Obchodziliśmy DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Na ten dzień dzieci, czekały z niecierpliwością, gdyż wszyscy bardzo lubimy tych przesympatycznych, wyjątkowych gości. We wszystkich grupach pod kierunkiem swoich nauczycielek dzieci wystawiały Jasełka. Był również program specjalny – wiersze   i piosenki o babci i dziadku. Każde dziecko wręczyło prezent.  A potem jeszcze długo przy ciepłej herbatce, kawce i słodkim poczęstunku mile spędziliśmy z naszymi gośćmi czas. Nie trzeba chyba nikomu wyliczać, za co kochamy babcie i dziadków, ale wszyscy wiemy, że są dla nas najukochańsi na świecie.

Popołudniu zaprosiliśmy rodziców, którzy również mogli obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich pociech.

Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr Żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat!

 
 
 
 

Wigilia

W piątek 19.12.2014 r. się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

 

Spotkanie z leśniczym 

Dnia 11. 12. 2014 odbyło się spotkanie dzieci z leśniczym z Nadleśnictwa Gromnik. Nasz gość opowiadał o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest dbanie o las. Opowiadał o ekologii, o tym co dzieje się w środowisku leśnym. Zapoznał wszystkich ze zwierzętami zamieszkującymi lasy oraz ich zwyczajami. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób pomagamy zwierzętom by przetrwały zimę. Na koniec leśniczy podkreślił, że człowiek jest tylko gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierzą mieszkających w nim.

Zapraszamy do galerii.


Witaj Św. Mikołaju!!!

W mroźny grudniowy piątek od samego rana spoglądaliśmy w okna ze zniecierpliwieniem wyczekując przybycia długo oczekiwanego gościa…
Skoro tylko usłyszeliśmy powolne otwieranie się drzwi i dźwięk dzwonka na przedszkolnym korytarzu, od razu wiedzieliśmy, że już do nas przyszedł …Św. Mikołaj. Od razu więc pobiegliśmy go przywitać. 
Na początek zaśpiewaliśmy św. Mikołajowi piękną piosenkę i zgodnie z prawdą zapewniliśmy,że wszystkie dzieci w Przedszkolu były grzeczne i zasługują na prezenty.
       Św. Mikołaj zatem z uśmiechem wręczył nam piękne podarunki klocki, samochody, wozy strażackie, traktory z przyczepami, pluszowe misie, dom dla lalek.. Oprócz tego, każdy Przedszkolak dostał paczkę z kolorową książeczką i słodkim co nieco do schrupania.
Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do swoich sal, by tam rozpakować nasze prezenty i pobawić się nowymi zabawkami. Szkoda tylko, że na kolejną wizytę Św. Mikołaja czekać musimy cały rok….


 
 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

20 listopada 2014 po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie na wniosek Rzecznika Praw Dziecka podjął Sejm RP w dniu 7 listopada 2014. „Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać” - piszą Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Marek Michalak.  

W związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, postanowiliśmy także w naszym przedszkolu zorganizować podobny dzień. Przeprowadziliśmy zajęcia, podczas których dzieci mówiły o swoich prawach, ale również ogólnie o prawach wszystkich ludzi. I tak najczęściej w wypowiedziach dzieci pojawiało się prawo do życia w rodzinie, prawo do miłości, zabawy, nauki, wypoczynku.

Zapraszamy do galerii. 

 

 

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. 

12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - 11 listopada. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na w sali, aby w uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Główny celem uroczystości, było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci z grup IV i V prezentowały wiersze i pieśnie patriotyczne.
Zapraszamy do galerii. 

 
 

Robimy pyszny sok

Dzieci z grupy I doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola  marchewki i jabłka. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.       

Zapraszamy do galerii. 

 

"Skrzyszów - moja mała ojczyzna". 

W roku szkolnym 2014/15 w naszym przedszkolu realizowana będzie innowacja pedagogiczna „Skrzyszów – moja mała Ojczyzna”
Jej celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności dzieci w zakresie edukacji regionalnej, plastycznej, muzycznej i teatralnej. Ma ona służyć kształtowaniu u dzieci poczucia tożsamości lokalnej i regionalnej, poznawaniu historii oraz zwyczajów i tradycji naszego regionu. Zadania te będą realizowane poprzez: zajęcia edukacyjne, wycieczki, wystawy prac plastycznych, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Zdobywanie przez dzieci wiedzy i umiejętności odbywać się będzie poprzez przeżywanie, odkrywanie i działania praktyczne. Innowacja adresowana jest do dzieci 3-6 letnich. Oparta jest na treściach podstawy programowej wychowania przedszkolnego i realizowanych programach. Realizacja innowacji przewidywana jest na październik 2014r., a jej zakończenie na czerwiec 2015r.
W ramach tych zajęć pod koniec października gościliśmy w naszym przedszkolu panie z koło gospodyń wiejskich.
Zapraszamy do galerii. 


 

Teatrzyk "Wybierz numer 112"

W dniu 21 października 2014 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr  z przedstawieniem pt. Wybierz numer 112. Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalający zapamiętać i zrozumieć, do czego służy numer 112. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoliła  nudzić się widzom. Wszystkie sytuacje wymagające użycia telefonu alarmowego zagrane były w charakterystyczny, kreskówkowy sposób - co sprawiało że przekaz był bardzo sugestywny.

Zapraszamy do galerii.
 

Dzień Nauczyciela 

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola zaprosiły na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkich  pracowników naszego przedszkola. Przedszkolaki z grupy III przygotowały program artystyczny, w którym nie zabrakło życzeń, wierszy, piosenek.

 

"Słowo miłość - za Ich troski, Słowo wdzięczność - za Ich trud.

Dar to skromny, dar od dzieci, Wyśpiewany z serc jak z nut. "


 
 
 
 

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 7 października na terenach zielonych Przedszkola odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Święto miało na celu przybliżenie dzieciom i rodzicom ja ważą role w naszej diecie powinny odgrywać warzywa, które możemy zebrać jesienną porą z ogródków i działek.
Podczas święta panie kucharki przygotowały mnóstwo przepysznych potraw w szczególności z ziemniaka, ale i nie tylko, na stole nie zabrakło klasycznych jesiennych ciast jak i nowatorskich potraw z ziemniaków.
Uroczyste obchody święta otworzyły występy dzieci, następnie odbyło się ślubowanie wszystkich nowo przyjętych dzieci z przedszkola. Po części artystycznej odbyły się konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. 

Zapraszamy do galerii. 

 

Wycieczka do Promiennego Zamku.

Dnia 29 września 2014 r. dzieci z grupy II i III oraz dzieci z oddziału z Ładnej pojechały na wycieczkę do Promiennego Zamku w Tarnowie. Już sam przejazd autokarem okazał się wielkim przeżyciem! 
Dzieci siedziały na fotelach jak zaczarowane i same bez namawiania przypinały się pasami .Każdy większy bydynek wydawał się Promiennym Zamkiem.
Wyjazd ten był bardzo oczekiwany przez dzieci i wywierał na nich wiele pozytywnych emocji.
Przedszkolaki bawiły się wspaniale korzystając z licznych atrakcji które były w ofercie Zamku.

Zapraszamy do galerii.


 
 

Światowy Dzień Przedszkolaka.

W tym roku przyłączając się do przedszkoli w całym kraju, 22 września po raz drugi zorganizowaliśmy w naszej placówce Światowy Dzień Przedszkolaka pod patronatem OMEP.
W naszym przedszkolu nie zabrakło fajnej zabawy. Został zorganizowany konkurs piosenki, a dzieci młodsze bawiły się balonikami. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki. 

 

Festyn bezpieczeństwa ruchu drogowego

11 września w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbył się Festyn bezpieczeństw ruchu drogowego, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Poprzez zabawę i rozrywkę najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli poznać prawidłowe zachowanie się w ruchu drogowym. 

 

Witamy po wakacjach!!!
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.


Zakończenie roku szkolnego.
27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która podziękowała za współpracę wszystkim rodzicom zaangażowanym w życie przedszkola  i złożyła w imieniu swoim jak i pracowników serdeczne życzenia wakacyjne. Następnie głos oddała dzieciom,  które przedstawiły program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały wesołe  piosenki i recytowały wiersze na temat wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji .


Dzień otwarty.

W czerwcu 2014r. odwiedziły nas dzieci z Rodzicami, które od września dołączą do grona naszych przedszkolaków. Dla „maluszków” zorganizowano zajęcia plastyczne i zabawy w kącikach zainteresowań. Wszystkim zabawom towarzyszyły dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola. Na zakończenie podano słodki poczęstunek. Podczas spotkania rodzice mogli uzyskać wszelkich informacji, na temat organizacji i pracy przedszkola. 

Cała Polska czyta dzieciom" - w naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytały dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby znane w środowisku lokalnym. Ostatnio gościł u nas pan wójt Marcin Kiwior.

Zapraszamy do galerii. Festyn Rodzinny

5 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny, który zorganizowaliśmy z okazji Dnia Matki i Ojca.                    W pierwszej części uroczystości przedszkolaki zaprezentowały  na scenie  tańce,  oraz  śpiewały piosenki       i recytowały wierszyki. Piękne stroje, oraz swoboda z jaką dzieci poruszały się na scenie sprawiły, że występy bardzo podobały się zaproszonym gościom, którzy nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci m. In. dmuchane zamki, wata cukrowa, słodki poczęstunek, grill a także kącik fryzjerski, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz rodzinne konkurencje z nagrodami.

Dziękujemy za wspólną zabawę! 

 
 
Zajęcia otwarte w oddziale III

26 maja w oddziale III odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Zajęcie dotyczyło liczenia przedmiotów, dokładanie, zabieranie kilku i liczenie w celu ustalenia ile zostało wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, E. Zielińskiej. Przeprowadzono również zabawy KLANZYintegrujące dzieci i rodziców. Wykorzystano utwory takie jak: „Kolory na dobre humory”, „Zamieszanie na polanie” oraz „Choć maluszku na chwileczkę” – melodia relaksacyjna, tworzenie tęczy dla mamy i taty.

Dzieci uczciły święto mamy śpiewając, tańcząc, a na zakończenie wręczyły samodzielnie wykonane upominki.

Zapraszamy do galerii.
 
 
Bajeczna zabawa w Promiennym Zamku

Z okazji dnia dziecka zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych,  dla dzieci z oddziału I i II wycieczkę do Promiennego zamku w Tarnowie. Dzieci bawiły się świetnie, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na zakończenie wspaniałej zabawy dzieci otrzymały wspaniałe upominki. 

 
 
 
Tydzień sportu.
W dniach od 19 do 23 maja 2014 roku nasze przedszkole uczestniczyło w VI europejskim tygodniu sportu dla wszystkich- sportowy turniej miast i gmin. W ramach tygodnia sportu zorganizowaliśmy: „piknik sportowy”- gry i zabawy sportowe, „czysta woda siły doda”- zajęcia sportowo rekreacyjne, „byś miał zdrowie i ochotę wyrusz z nami na piechotę”- piesze wędrówki, „jeśli chcesz zdrowym być, sok z marchewki musisz pić”- konkursy sprawnościowe, „olimpiada sportowa”- rywalizacje międzygrupowe.
 
 
Zajęcia otwarte

14 maja dzieci z grupy I zaprosiły do przedszkola swoich rodziców  na zajęcie otwarte, podczas którego goście mieli okazję uczestniczyć w zabawach prowadzonych metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Przedszkolaki aktywnie i z uśmiechem uczestniczyły we wspólnej zabawie z rodzicami, a także bawiły się wesoło przy muzyce.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Zapraszamy do galerii.

 
Teatr Lalek BAJKA

Dnia 7 maja odwiedził nasze przedszkole Teatr lalek BAJKA ze spektaklem pt. Cenne rady. Przedstawienie miało na celu ukazanie jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Przedstawienie nauczyło dzieci bezpiecznych zachowań w domu, poza domem, na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodzic

ów lub opiekunów. Akcja rozgrywała się w chatce
u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi i przestrzegała dzieci aby ni

e ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, a także nie przyjmować od nich prezentów. Dzieci z wielką ochotą i radością obserwowały przebieg akcji, a także aktywnie uczestniczyły
w podsumowaniu przedstawienia.

Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs Kubusiowy Przyjaciel Natury
 
Drodzy rodzice prosimy o oddawanie głosu na nasze zdjęcie, które bierze udział w konkursie KUBUSIOWY PRZYJACIEL NATURY Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”

Głosowanie już trwa i będzie kontynuowane do 31.05.2014r na stronie internetowej: http://konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,524.html

Dziękujemy!!!

 
 
XIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

9 kwietnia 2014 roku,  odbył się XIII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej, w tym roku spotkaliśmy się w naszym oddziale w Ładnej. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczestniczyły w nim dzieci ze wszystkich przedszkoli naszej gminy. Wszyscy mali wykonawcy bardzo ładnie się zaprezentowali, otrzymali upominki od organizatorów konkursu, a placówki przedszkolne pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Szkoła tuż, tuż...

Dnia 1.04 . 2014 roku dzieci 5,6 letnie z oddziałów III, IV i V uczestniczyły w „Dniu otwartym szkoły”. Na spotkanie zaproszeni zostali także  rodzice.

Dzieci miały okazję bezpośrednio uczestniczyć w niektórych zajęciach.Wzięły więc udział w lekcji j. angielskiego gdzie  nauczycielka w zabawach utrwalających kolory, liczebniki i nazwy zwierząt wykorzystała tablicę interaktywną, pluszami i piłkę. Każde dziecko otrzymało także upominek – teczkę na prace, kolorowanki i naklejki. Dzieci bawiły się też na świetlicy szkolnej oraz małej sali gimnastycznej. Podczas zajęć ruchowych tańczyły elementy tańców regionalnych oraz ćwiczyły figury baletowe. Miłym zakończeniem zajęć był słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci wzięły udział w lekcji nauczania początkowego , której tematyka związana była z nadchodzącymi świętami. Dzieci słuchały opowiadania czytanego przez nauczycielkę, uczyły się piosenki o świętach i kolorowały pisanki. Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się dzień spędzony w szkole. Jednak po powrocie do swoich sal szybko sięgnęły po ulubione zabawki.

Ekologiczne rozgrywki sportowe 

27 marca 2014 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w rozgrywkach sportowych, dotyczących segregacji śmieci, które zorganizowane zostały przez Urząd Gminy
w Skrzyszowie w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie. Drużyny reprezentujące poszczególne grupy walczyły w kilku konkurencjach sprawnościowych m.in., slalom z butelką, grupowe segregowanie odpadów, rzut papierową piłką do celu.  Była to dla dzieci świetna zabawa przy udziale dopingującej publiczności. Po zliczeniu punktów poszczególnych drużyn, wyłonieni zostali zwycięzcy. Nikt jednak nie był przegranym, wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

Gminny Konkurs Plastyczny

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie ekologicznym wdrażanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie CZYSTA MAŁOPOLSKA - CZYSTA POLSKA.

Jednym z zadań uczestników projektu było przeprowadzenie Gminnego  Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem " Zróbmy coś pożytecznego z niczego ". Tym razem docenione zostały:  pomysłowość, inwencja twórcza i kreatywność wykorzystane przy tworzeniu czegoś zupełnie nowego, nietypowego z tego, co jest już stare, zużyte i niepotrzebne. Dzieci twórczo podjęły temat, wykorzystały różne techniki i materiały plastyczne. Efekty ich starań mogliśmy oglądać od początku marca na wystawie w przedszkolu, na której prace zostały zaprezentowane.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w temat i włożyli dużo trudu w przygotowanie tak ciekawych prac, bardzo dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy pomysłowości!

Wyniki konkursu.

Zapraszamy do galerii.

Koncert „Na ludową nutę”
W środę 12.03.2014 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. „Na ludową nutę”- widowisko, w trakcie którego wystąpiła para taneczna z cenionego tarnowskiego zespołu pieśni i tańca „Świerczkowiacy”. W rytm ludowej nuty tancerze zaprezentowali narodowe tańce polskie tj. krakowiak, kujawiak i  oberek nie zabrakło również muzycznych niespodzianek dla dzieci. Nasze przedszkolaki miały okazję zatańczyć przed publicznością nasze narodowe tańce, za które otrzymali gorące brawa.

Spotkanie z leśnikami.

7. marca 2014 r. nasze przedszkole odwiedziły Panie z Nadleśnictwa. Przybliżyły dzieciom informacje o nietoperzach, zaprezentowały także przyniesioną ze sobą maskotkę nietoperza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały prezentację, słuchając równocześnie informacji i ciekawostek dotyczących nietoperzy. W ramach podsumowania dzieci obejrzały krótki film o nietoperzach, po którym bezbłędnie odpowiedziały na pytania zadawane przez gości. Dzieci otrzymały również broszury zawierające informacje o nietoperzach.

Zapraszamy do galerii.
 
 

Człowiek- najlepsza inwestycja

W naszym przedszkolu odbywają się formy doskonalenia nauczycieli realizowane w ramach projektu pt.”Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli- drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”, realizowanego w ramach Priorytetu III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działania 3.5- „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Spotkanie z kucharką.

Dzieci z grupy IV spotkały się z kucharką pracującą w przedszkolnej kuchni, panią Marysią. Pani kucharka przybliżyła dzieciom w przystępny sposób czym się zajmuje, gdzie możemy ją spotkać oraz jak wygląda strój kucharki. Dzieci dowiedziały się też, jakie przedmioty są potrzebne kucharce do jej pracy. Wszystkie dzieci wypowiadały się na temat ich ulubionych potraw w przedszkolu. Pani kucharka stwierdziła, że bardzo się stara, aby przygotowane w przedszkolu posiłki były smaczne i zdrowe. Następnie dzieci zrobiły zdrowe wiosenne kanapeczki.  
 
 
Ach, cóż to był za bal…

W dniach 25.02 oraz 26.02.2014 r.  nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.

 We wtorek i środę w przedszkolu odbyły się bale karnawałowe. Sala naszych, dzieciaczków zamieniona została na salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów. To w niej zaraz po śniadaniu zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami oraz rodzicami, którzy chcieli uczestniczyć w zabawie swoich pociech. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów i konkursów. Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal.

Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

Zapraszamy do galerii.

 

 „Internetowy Kącik Pomysłowego Rodzica” – chcielibyśmy utworzyć na stronie internetowej przedszkola, zakładki z propozycjami i pomysłami rodziców dotyczącymi zdrowego trybu życia dzieci i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej (pomysły na zabawy ruchowe, sporty, aktywny wypoczynek itp.) oraz zdrowego żywienia ( pomysły na zdrowe, kolorowe i dietetyczne posiłki itp.)

Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w zabawie i przesłanie na email przedszkola przedszkolak1@vp.pl swoich propozycji zabaw ruchowych oraz pomysłów na zdrowe , kolorowe i dietetyczne posiłki  .

 

Pokaz mody ekologicznej 

Dzieci z grupy IV i V wzięły udział  w niekonwencjonalny pokazie mody. Pokaz ten obserwowali ich starsi koledzy ze Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie.  Dzieci prezentowały stroje  wykonane przy pomocy rodziców z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe modelki i modele prezentowały na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje".

Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny sportowy, wieczorowo-wizytowy, plażowy, codzienny itp. Ciekawym dodatkiem było nakrycie głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody.

Zapraszamy do galerii.

Dzień Babci i Dziadka 

W dniach od 27 do 31 stycznia w naszym przedszkolu było bardzo odświętnie. Obchodziliśmy DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Na ten dzień dzieci, czekały z niecierpliwością, gdyż wszyscy bardzo lubimy tych przesympatycznych, wyjątkowych gości. We wszystkich grupach pod kierunkiem swoich nauczycielek dzieci wystawiały Jasełka. Był również program specjalny – wiersze   i piosenki o babci i dziadku. Każde dziecko wręczyło prezent.  A potem jeszcze długo przy ciepłej herbatce, kawce i słodkim poczęstunku mile spędziliśmy z naszymi gośćmi czas. Nie trzeba chyba nikomu wyliczać, za co kochamy babcie i dziadków, ale wszyscy wiemy, że są dla nas najukochańsi na świecie.

Popołudniu zaprosiliśmy rodziców, którzy również mogli obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich pociech.

Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr Żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat!
 
 
Wigilia w przedszkolu

                                                                                                                                         

W czwartek grudnia o godzinie 930 odbędzie się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gro

nie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem będzie dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakować będą  barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.  

 
"Mikołaju na ciebie czekaliśmy...."

Do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj z wielką paczką prezentów. Przed wręczeniem prezentów Mikołaj musiał upewnić się czy każde dziecko było grzeczne. Przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.  Mikołaj z wielkim zadowoleniem wręczył dzieciom upominki i zapewnił, że za rok ponownie odwiedzi przedszkole. Miło spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 
 
Ekologiczna Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Nie była to taka tradycyjna zabawa, gdyż dzieci wraz z rodzicami przygotowały ekologiczne przebrania.

Na początku dzieci zapoznały rodziców z historią tego święta. Dawno temu Andrzejki były świętem, kiedy wróżyły tylko panny chcąc poznać imię swojego przyszłego małżonka. Dziś bawią się wszyscy bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny.

Potem była już tylko zabawa i wróżby. Przedszkolaki dowiedzieć się mogli kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło układania butów do drzwi oraz przekuwania serca, na odwrocie którego wypisane były imiona płci przeciwnej. Było dużo śmiechu i zdziwienia. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wykonanie wspaniałych strojów.

Zapraszamy do galerii.

 
Wyjazd do Muzeum
28 listopada dzieci oddziału III wyjechały do muzeum w Tarnowie na wystawę przyrodniczą zatytułowaną „ W polu i kniei…”. Wystawa prezentowała wiele ptaków i ssaków występujących w Polsce, niektóre już dziś bardzo rzadkie. m. in. niedźwiedź, ryś,  głuszec czy muflon. Prezentacja niektórych eksponatów była w formie zagadek co uatrakcyjniła  oglądanie. Bardzo ważną częścią zwiedzania były zdjęcia dotyczące kłusownictwa, które wywarły na dzieciach wielkie wrażenie. Na zakończenie, zadaniem każdego dziecka było odszukanie zwierzęcia z ilustracji i namalowanie odpowiednimi kolorami.
 
 
Kukiełkowy teatrzyk zdrowotny

W przedszkolu dzieci przekonują się jak ważne znaczenie dla zdrowia mają warzywa i owoce. Organizowane są różnorodne zajęcia, aby dzieci zachęcać do częstego spożywania ich. W listopadzie dzieci z oddziału III wykonały kolorowe kukiełki z przyniesionych warzyw i owoców, które były wykorzystane do teatrzyku Jana Brzechwy "Na straganie" dla młodszych kolegów. było dużo uciechy i zabawy. Mamy nadzieję ,że starszaki przekonały wszystkich,  do tego, że  i warzywa są zabawne i nie trzeba się ich  bać

 
 
 
 
 
Pasowanie na przedszkolaka. 

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Alicja Karwat – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i odznakę, który będzie dzieciom towarzyszył przez kolejne lata edukacji przedszkolnej. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego tańca oraz poczęstunku. Ślubowanie w tym roku szkolnym odbyło się w trzech oddziałach – I, II oraz VI.

Zapraszamy do galerii.

 
 
 
Obchody Dnia Niepodległości

W uroczystości brały udział dzieci 5 i 6-letnie, które pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, nie zabrakło także hymnu Polskiego, Roty, pieśni Szarej Piechoty oraz zatańczyły taniec Krakowiak.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojej gminy i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.

 
 

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury Edycja 2013/2014

Informujemy rodziców dzieci, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Kubusiowi Przyjaciele Natury Edycja 2013/2014. Mającego na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te dają wiele zabawy, ale również uczą jak dbać o naturę od najmłodszych lat.

 
Próbna ewakuacja w przedszkolu

W dniu 28.10.2013 r. w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja osób z budynku. Akcja przebiegła szybko i sprawnie. W ewakuacji uczestniczyli strażacy z OSP Skrzyszów.  Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie.

Największą atrakcją był pokaz umiejętności strażaków oraz możliwość zobaczenia  bliska prawdziwego wozu bojowego.

Panom strażakom bardzo dziękujemy za czas nam poświęcony. Dzięki temu spotkaniu dzieci zrozumiały jak trudna i ciężka jest praca przez nich wykonywana.
 
Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” www.pdps.pl zachęca do wzięcia udziału w organizowanych przez Stowarzyszenie bezpłatnych warsztatach dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz dla uczniów klas IV-VI Bezpłatne warsztaty dla dzieci.
 
 
ZBIÓRKA PIENIĘDZY  DLA ZWIERZĄT
W dniach: 22-28 października 2013 r.
w ramach akcji charytatywnej „Przemów ludzkim gestem”
w naszym przedszkolu odbędzie się zbiórka środków pieniężnych na leczenie zwierząt.
Akcja prowadzona jest pod patronatem Gazety Krakowskiej ,Temi, Radia Eska, RDN Małopolska, Radia Kraków, TV IMAV.
Nie bądź obojętny na los zwierząt. Przyłącz się !
Każdy grosz jest ważny!
Przedszkolaki zwiedzały Mobilne Muzeum Jana Pawła II

Pod Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie przyjechał niezwykły pojazd  mobilne Muzeum Jana Pawła II, w którym  można było zobaczyć osobiste pamiątki po Janie Pawle II, które zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo.

Zapraszamy do galerii.

 
 
Teatrzyk pt."Przypadki Agatki"
W dniu 23 października 2013r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk KOMETA z przedstawieniem pt. "Przypadki Agatki". Dzieci w bardzo wesoły sposób poznały zasady organizowania przyjęcia i skutki jedzenia zbyt dużej ilości słodyczy. Poza tym dowiedziały się jak ważne jest słuchanie rodziców i mówienie prawdy...
                                                                                                   

 "Jesienne porządki i zabawy"

„Polska  złota jesień" zawitała do naszego przedszkola. Pokryła plac zabaw barwnym dywanem liści. Zabawa liśćmi jest wyjątkowa! Najlepiej jednak bawimy się porządkując trawnik. Mamy grabie i worki. Zgrabiamy liście na stosy, zbieramy do worków i zaw

ozimy do wyznaczonego miejsca. Takie porządki to ciężka praca, ale świetnie się przy tym bawimy. Nasz plac zabaw będzie po tych porządkach najpiękniejszy ze wszystkich.

Zapraszamy do galerii.

 
"W zdrowym ciele, zdrowy duch"

W roku szkolnym 2013/2014 dzięki uprzejmości  Pana Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie, dzieciaki z naszego przedszkola mogą korzystać z hali sportowej.  Dzieci czynnie uczestniczą w zajęciach sportowych na hali, mają do dyspozycji wiele przyborów sportowych taki jak: różnego rodzaju piłki, worki do skakania, skakanki. Dzieci rywalizują indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia ruchowe na hali sportowej.

Zapraszamy do galerii.

 
 Dzień Nauczyciela.

Jak co roku, 14 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji najstarsze przedszkolaki przygotowały część artystyczną. Wiersze i piosenki skierowane do nauczycielek pełne były ciepłych słów, które niczym promień słońca ogrzały nasze serca i niewątpliwie przywołały wspomnienia u pań, które zakończyły już pracę w naszej placówce. Pani Dyrektor Alicja Karwat, życzyła pracownikom sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy.

Zapraszamy do galerii.


 
Wyjazd do teatru na przedstawienie pt. „40 rozbójników i tajemniczy skarb Sezamu”.

Dzieci z najstarszych grup pojechały do teatru, n przedstawienie  pt. „40 rozbójników i tajemniczy skarb Sezamu”, spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.

Historia o zaczarowanej grocie, zwanej Sezamem, skrywającej niezwykły skarb czterdziestu rozbójników, to jedna z najciekawszych baśni z Tysiąca i Jednej Nocy.

Opowieści pięknej Szeherezady do dzisiaj wzbudzają dreszcz emocji, oczarowują, bawią i wzruszają najmłodszą widownię. Adaptacja baśni przygotowana przez Teatr Współczesny w Krakowie pokazuje niezwykłą historię dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby, zakochanego w przepięknej księżniczce

 
Pierwszy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!
20 września to ważne wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  W naszym przedszkolu nie zabrakło fajnej zabawy.  Były tańce, piosenki, zabawy z chustą animacyjną. Nie zabrakło także słodkiego akcentu.

 

 

Witamy po wakacjach!!!

Skończyły się WAKACJE. Już wrzesień.
Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola wypoczęte i gotowe do zabawy. Dzieci, które przyszły do przedszkola po raz pierwszy także wyraziły chęć do wspólnej zabawy                    i poszukiwania przygód wraz z  rówieśnikami.

Witamy nowych przedszkolaków.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego

28 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego.Starszaki przygotowały z tej okazji akademię podczas której nie zabrakło  piosenek i wierszyków. Wszystkie przedszkolaki pożegnały starszych kolegów, którzy od września pójdą do klasy pierwszej. 
 

"Zakrętka mała ale dużo zdziała"

 

27 czerwca 2013 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Sołtys gminy Skrzyszów wraz z przedstawicielką Klubu Kobiet Kreatywnych „Gracja” w celu podziękowania i wręczenia nagród dla dzieci które włączyły się do akcji „Zakrętka mała ale dużo zdziała” . Nie zabrakło także nagród dla tych przedszkolaków, które przynosiły butelki. Bardzo serdecznie dziękujemy za owocną współpracę,  dzięki  której został zakupiony wózek inwalidzki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przez cały rok sukcesywnie przynosili zakrętki butelki.

Zapraszamy do galerii.

 

Dzień Otwarty.

 
Dyrekcja oraz nauczyciele serdecznie zaprasza wszystkie dzieci nowo przyjęte do przedszkola wraz z rodzicami na dzień otwarty, które odbędzie się w dniu 19.06.2012      o godzinie 15:45. 
Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi, dyrekcja i kadra nauczycielska.

 

"Ratownicy Medyczni Dzieciom"

Dnia 03.06.2013r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w projekcie zainicjowanym przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, pod hasłem „ Ratownicy Medyczni Dzieciom".

W ramach przeprowadzonej akcji dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego, sprzętem i zakresem pomocy medycznej udzielanej w karetce. Obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy,  poznały zasady jej udzielania, uczyły się wzywać karetkę oraz rozpoznawać sytuacje zagrażające bezpieczeństwu.

Na zakończenie spotkania z ratownikami dzieci otrzymały odznaczenia w postaci naklejek „ Mały Ratownik” oraz pluszowe zabawki „ Mały Miś Ratownik”.

Składamy serdeczne podziękowanie Ratownikom Medycznym Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego za zorganizowanie i realizację Projektu.

Dziękujemy Panu Wójtowi, sponsorom, dyrektorowi Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie, Państwu Katarzynie  i Pawłowi Kuklom za pomoc w realizacji projektu.
 

Dni Sportu.

Dzieci z naszego przedszkola w dniach 27, 28 oraz 29 maja wzięły udział w rywalizacji sportowej. Choć pogoda nam zrobiła psikusa to i tak dzieci bawiły się wspaniale.

W poniedziałek 27 maja zorganizowaliśmy „Dzień Marchewki” oraz zabawy grupowe na ogrodzie.

28 maja pięciolatki i sześciolatki zostały zaproszone do Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie na Dzień Sportu. Razem ze starszymi kolegami mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów.

Zaś w środę 29 maja przedszkolaki z grupy uczestniczyły w zajęciach sportowych na ogrodzie składających się z  kilku konkurencji. Dzieci pokonały slalom między pachołkami z woreczkiem umieszczonym na głowie, skakały obunóż między pachołkami oraz na jednej nodze z jednoczesnym przełożeniem szarfy. Toczyły piłki, kręciły hula hop, rzucały woreczkiem do obręczy oraz podawały piłki z rąk do rąk - górą i dołem między nogami na czas.

Zapraszamy do galerii.

 

Dzień Mamy i Taty.

W dniach 20 maj do 6 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste akademie z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki w poszczególnych grupach z wielką radością przywitały swoich rodziców, zaprezentowały inscenizację, wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły tańce. Na zakończenie dzieci uściskały rodziców oraz wręczyły im upominki.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Teatrzyk o losach Tarnowa.

W ramach współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, nasze dzieci mogły obejrzeć teatrzyk o dziejach miasta Tarnowa. Uczennice przygotowały piękne kukiełki oraz oprawę literacką, dzięki czemu dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały występ.
 

 
 
 
Wycieczka autokarowa do Bochni.

Dnia 13 maja przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Głęboko w dół, na czwarty poziom zwiozła nas winda. Razem z panią przewodnik spacerowaliśmy podziemnymi korytarzami w poszukiwaniu skrzatów, od wieków zamieszkujących bocheńskie podziemia. Odkrywaliśmy tajemnice kopalni  i poznawaliśmy jej legendy. Maszerowaliśmy szybami, zwiedzaliśmy kopalnię podziwiając piękne solne rzeźby. Dzieci zobaczyły dawny kierat, stajnię dla koni, zdjęcia Kuby - ostatniego konika pracującego pod ziemią. Odnalezione skarbnik nagrodziły wszystkich dzielnych poszukiwaczy pamiątkowymi woreczkami z bocheńską solą. Na zakończenie wycieczki zatrzymaliśmy się w ogromnej sali, w której dzieci posiliły się i mogły chwilkę odpocząć. Trzeba było jeszcze raz wsiąść do ciasnej lecz szybkiej windy i już byliśmy na górze. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, gdzie na dzieci czekali ciepły obiad oraz  stęsknieni rodzice . Według słów naszego przewodnika, cztery godziny spędzone w kopalni, to jak pięć dni pobytu nad morzem! Więc mamy dużo zapasu jodu. Na zdrowie!

Zapraszamy do galerii.

 
 
Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej.
Dzięki uprzejmości taty naszego przedszkolaka z grupy III nasze dzieci mogły poznać tajniki pracy strażaków. Dzieciaki dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi  pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Dzieciaki obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba jednak przymierzanie strażackiego ubrania oraz lanie wody z wężów strażackich. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.
Tacie Krystiana serdecznie dziękujemy za współpracę.

Zapraszamy do galerii.


„Muzyka świta” – muzyczna podróż po świecie…

W Świat niezwykłych dźwięków zabrali nas muzycy z firmy Atut. Nasi goście zaczarowali przedszkolaki swoją muzyką i wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach. W czasie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać wspaniałego koncertu przenoszącego w krainę rytmów z całe świata oraz zapoznać się z pochodzącymi z całego globu instrumentami perkusyjnymi.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Dzień Flagi oraz Obchody 3 Maja

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Obejrzeliśmy prezentację poświęconą Polskiej Fladze oraz Obchodom Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu wszystkie przedszkolaki  w rękach trzymały  polskie flagi i chorągiewki oraz kotyliony w barwach narodowych. Pod Pomnikiem Pamięci odśpiewaliśmy hymn Polski.

Zapraszamy do galerii.

 

Konkurs Recytatorski.

30 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Przedszkolu Publicznym w Pogórskiej Woli. Dzieci pięknie recytowały wiersze Juliana Tuwima. Pan Wójt Marcin Kiwior wręczy wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.
 

 

„Co wiemy o piesku?”

30 kwietnia do naszego przedszkola przybył bardzo miły gość piesek. Podczas tej wizyty dzieciaki dowiedziały się: Czym różni się żywe zwierzątko od pluszowej zabawki, jakie ma potrzeby a my-opiekunowie - obowiązki; Że dorosłe kundelki, w tym te czekające na dom w schronisku, mogą być równie fajne jak te wymarzone rasowe szczeniaczki; oraz jak należy bezpiecznie podchodzić do psa, itd.

Zapraszamy do galerii.

 

Wycieczka do Mini Zoo.

24 kwietnia dzieci młodsze z grup I, II oraz z VI – Ładna udał się na wycieczkę autokarową do Mini Zoo w Tarnowie.  Dzieciom bardzo podobały się zwierzęta i to, że niektóre  z nich można było pogłaskać i nakarmić.  Największą jednak atrakcją okazał się plac zabaw. Szaleństwo zapanowało na dmuchańcach, trampolinach, czy w basenie z piłeczkami.

Zapraszamy do galerii.

 
Prelekcja dla rodziców na temat „Gotowości szkolnej”

Pani pedagog mgr  Bożena Dulowska  z  Powiatowej Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tarnowie gościła w naszym przedszkolu z  prelekcją dla rodziców  nt. gotowości szkolnej dziecka.

Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali w jakich sferach, oraz jakie umiejętności powinny posiadać dzieci aby osiągnęły gotowość szkolną.

 
 
 
XII Gminny Festiwal Muzyczny „Dziecięcy Przebój”

11.04.2013  odbył się konkurs piosenki, w który uczestniczyły dzieci z wszystkich przedszkoli naszej gminy. Wszyscy mali wykonawcy bardzo ładnie się zaprezentowali, otrzymali upominki od organizatorów konkursu, a placówki przedszkolne pamiątkowe dyplomy.

 Zapraszamy do galerii.
 
 
 
„Szkoła, wita nas”

4 kwietnia 2013 r. dzieci 5 –letnie oraz 6-letnie zostały zaproszone do Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 1.  im. Jana Pawła II i  Gimnazjum w Skrzyszowie na zajęcia otwarte. Dzieci, nauczycieli, Panią Dyrektor mgr Alicję Karwat oraz rodziców powitał Pan Dyrektor mgr Robert Wadycki.

Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej p. mgr Marię Janas, mgr Paulinę Obrzut, mgr Małgorzatę Mróz, nauczyciela języka angielskiego p. mgr Beatę Stelmach, nauczyciela wychowania fizycznego mgr Ritę Pasiecznik oraz nauczyciela prowadzącego świetlicę szkolną mgr Małgorzatę Wiśnicką.

Dzieci były szczęśliwe i zauroczone pobytem w szkole. Na koniec przedszkolaki otrzymały drobne upominki w postaci kolorowanek, słodyczy, naklejek oraz teczek. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, mamy nadzieję, że dzieci z jeszcze większym uśmiechem przekroczą próg szkoły 1 września.
 
 
Wizyta Teatru Kometa z Krakowa.
Teatrzyk – gdy tylko dzieci usłyszą to słowo, to na ich twarzach maluje się uśmiech. Nasze przedszkolaki bardzo lubią oglądać przedstawienia, dlatego też były szczęśliwe, gdy do naszego przedszkola – 3 kwietnia przyjechał Teatr Żywego Aktora „Kometa” i pokazał przedstawienie pt.: „Kacper w czarodziejskim lesie”. Główny bohater – Kacper, nie zawsze słuchał swojej mamy i jej dobrych rad. Chłopiec pewnego dnia znalazł się w czarodziejskim lesie i przeżył w nim różne, ciekawe przygody, które pozwoliły mu przekonać się, że jego mama miała jednak rację. Kacper przekonał się ponadto, że warto ufać rodzicom, bo oni zawsze dobrze nam życzą. Celem teatrzyku było także kształtowanie postawy ekologicznej, podkreślenie, że obcym nie można wierzyć oraz zwrócenie uwagi na konieczność dbania o sprawność fizyczną i swoje zdrowie. Całe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą śledziły losy głównego bohatera. Oby nasze przedszkolaki stosowały się i pamiętały „złote rady”, które przekazał im Kacper.

 

 

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

 

 

 

Odwiedzili nas gości z Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego 

Dnia 21 marca w Przedszkolu  odbyła się prelekcja o lesie. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Mogły one dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zwierzętach zamieszkujących las, typowych dla niego roślinach, a także o tym co nam las daje i jak o niego odpowiedzialnie dbać. Co nas bardzo cieszy, dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

 
 

 

cała Polska czyta dzieciom" - w naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytały dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby znane w środowisku lokalnym. Ostatnio gościła u nas pani bibliotekarka  Elżbieta Płaneta oraz pan wójt Marcin Kiwior.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Koncert „Hejj górol jo Se górol”

Koncert poświęcony polskiej muzyce góralskiej. W trakcie audycji z udziałem rodowitego górala zostały zaprezentowane oryginalne instrumenty ludowe takie jak: dudy, trombity, gęśle a także zapoznaliśmy się z muzycznymi tradycjami górali tatrzańskich, żywieckich i beskidzkich.

Zapraszamy do galerii.

 

Warsztaty teatralne

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty teatralne dla wszystkich grup wiekowych. Zabawy z dziećmi prowadził aktor Teatru GROTESKA z Krakowa. Przedszkolacy podczas zabaw "rycerze", "śmieszne minki", "zwierzaki' itp. uczyły się kreatywności, rozwijały się twórczo i świetnie się bawiły.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Wizyta stomatologa w przedszkolu

7 marca w ramach profilaktyki higieny jamy ustnej dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani doktor stomatolog, która wyjaśniła naszym milusińskim,  jak i dlaczego trzeba dbać o zęby. Dzieci uczyły się,  jak prawidłowo należy je  myć i ile razy dziennie. Dowiedziały się  jakie pokarmy i napoje szkodzą, a jakie wzmacniają zęby. Na koniec spotkania każde z nich otrzymało od sympatycznej Pani doktor naklejki i obiecało dbać o swoje ząbki. Dzieciom bardzo podobała się wizyta Pani dentystki w przedszkolu i z pewnością teraz każde z nich z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Zapraszamy do galerii.

Pieczenie ciasteczek

Piątkowe przedpołudnie 1 marca dzieci z grupy III spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim tego

dnia było upieczenie ciasteczek. Wszystkie ochoczo i z pełnym  zaangażowaniem  gniotły ciasto, by następnie  foremkami nadać mu odpowiedni kształt.

Całość odbywała się pod czujnym okiem Pań z przedszkola. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...

 

Pięciolatki obowiązkowo w przedszkolu


www.men.gov.pl z dnia 27 czerwca 2012 r.

Przypominamy, że zgodnie obowiązującym prawem każde dziecko w wieku pięciu lat ma obowiązek edukacji przedszkolnej. W tym wieku wszystkie dzieci (niezależnie od tego czy uczestniczyły wcześniej w wychowaniu przedszkolnym) mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Kontrolowanie spełniania tego obowiązku, należy do zadań dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka.

Wszystkie dzieci sześcioletnie urodzone w latach 2006 i 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach lub innych form wychowania przedszkolnego. W takiej sytuacji przygotowanie przedszkolne będzie trwać dwa lata.

 
 

 

"Czary, mary"

Dnia 20.02.2013 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Magika, który przeniósł nas we wspaniały świat iluzji, czarów i magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Spektakl iluzjonistyczny był świetną atrakcją, chwilą relaksu i doskonałą zabawą dla naszych przedszkolaków. Trzeba przyznać, że atmosfera była fantastyczna i wszyscy dobrze się bawili.

Zapraszamy do galerii. 

 

Cyrk "Szok" w naszym oddziale na Ładnej.

Nasze przedszkole odwiedzają czasami ciekawi goście. Tym razem przyjechali  do nas artyści cyrkowi. Niezwykłe widowisko jakie zaprezentowali sprawiło dzieciom ogromną radość. Był wesoły clown, były też  pokazy żonglerki, akrobacje oraz iluzje.  Wielką atrakcją dla przedszkolaków były jednak pokazy  cyrkowców z udziałem zwierząt.  Szczególne wrażenie zrobił na dzieciach wąż pyton królewski  oraz sympatyczny pudelek.

Zapraszamy do galerii.

 

Wyjazd na przedstawienie "Jaś i Małgosia"

Dnia 14 lutego 2013 r. dzieci wybrały się na przedstawienie w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie pod tytułem „Jaś i Małgosia”.

Spektakl był bardzo humorystyczny i interesujący. Przedstawienie opowiadało o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa. Ukazało dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Natomiast odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy i wiary w własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożności.

 Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnie dziecka oraz daje poczucie sprawiedliwości świata. W przedstawieniu aktorzy grali wspaniale swoją rolę. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a wspaniałe efekty specjalne przeniosły widownię w ten magiczny świat. Ta sztuka bardzo dziecio


Wyjazd do przedszkola w Zbylitowskiej Górze

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego przedszkola z Zbylitowskiej Góry  trzy grupy dzieci z naszego przedszkola: 5-latki, 5-6 latki, 6-latki do przedszkola Przedszkole Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre-Coeur)  na spotkanie ze swoimi kolegami. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie. Nasi przyjaciele przygotowali dla nas Jasełka. Nasze dzieci wręczyły  kolegom upominki. Następnie zaproszono nas do obejrzenia przedszkola oraz na słodki poczęstunek. Największą atrakcją okazał się basen z kulkami oraz dmuchany zamek. Z uśmiechem i zadowoleniem wróciliśmy do naszego przedszkola.

 

 

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury Edycja 2012/2013

Informujemy rodziców dzieci, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Kubusiowi Przyjaciele Natury Edycja 2012/2013. Mającego na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te dają wiele zabawy, ale również uczą jak dbać o naturę od najmłodszych lat.

 
 

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Założeniem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 3 – 6 lat i ich rodziców na temat konieczności regularnego picia wody i jej znaczenia dla organizmu.

 

 

Więcej informacji na stronie internetowej kampanii.

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Wspierane przez Hosting o12.pl