Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie
   Strona główna      Aktualności
 
 
Co słuchać u Smerfów… 

 

W miesiącu październiku odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie o ochronie środowiska. Dzieci z Oddziału IV -,,Smerfy" obejrzały przedstawienie w wykonaniu ich starszych kolegów i zaśpiewały piosenkę ,,Dość tego palenia".

 

Podczas realizacji tematu o jesieni dzieci wspólnie wykonały surówkę z jabłek i marchewki, którą potem z wielkim apetytem spałaszowały. 
 

,,Witaminki dla przedszkolnej rodzinki” samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki z jesiennymi warzywami. Kanapki były piękne, zdrowe i kolorowe. Wszyscy smacznie je zjedli. 

Zapraszamy do galerii.

 

„Czyste powietrze”. 

9 października nasze przedszkolaki brały udział w akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia, ochrony powietrza i prawidłowej segregacji odpadów. W wydarzeniu brali udział rodzice oraz przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania wręczono również dzieciom nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dot. dbałości o czyste powietrze.
Zapraszamy do galerii.

 

   

Pan Policjant. 

8 października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta z Posterunku Policji w Skrzyszowie. Pan Policjant przypomniał nam zasady bezpieczeństwa, które omawialiśmy na naszych zajęciach  uczyliśmy się również bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był radiowóz policyjny, w którym każdy mógł uruchomić syrenę.

Zapraszamy do galerii.

 

Dzień jabłka.

W przedszkolu 30 września zorganizowano "Dzień jabłka". Dzieci zapoznawały się ze sposobem robienia przetworów, samodzielnie robiły sok z jabłek, potem określały smak, degustując.

Zapraszamy do galerii.

 

Co słychać u Bystrzaków…

"Wesołe kanapki" -  We wrześniu dzieci z warzyw przyniesionych z domu samodzielnie przygotowywały ciekawe kanapki. Celem zajęcia było zachęcanie do spożywania warzyw jako źródła witamin.

W środę dzieci z grupy VI odwiedził pan Miłosz, który zachęcał do aktywnego spędzania czasu. Niekwestionowaną atrakcją były prawdziwe medale i puchar. Czekamy teraz na nasze przedszkolne sukcesy. 

Zapraszamy do galerii. 

. Zapraszamy do galerii.

Pani bibliotekarka.

Dnia 27 września nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki- Pani Płaneta, która poprowadziła zajęcia o grzybach. Dzieci poznały grzyby jadalne oraz trujące a także przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie.

Zapraszamy do galerii.

 

Witamy po wakacjach!!!!!!!
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest siedem oddziałów. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie do naszego Przedszkola uczęszcza największa liczba w dzieci w gminie. 
Liczba dzieci rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 w poszczególnych placówkach
Jednostka Liczba dzieci
1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej 112
2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy 172
3. Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli 315
4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie 306
5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie 64
6. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Szynwałdzie 350
7. Przedszkole Publiczne im. Kapitana Józefa Budzika w Łękawicy 68
8. Przedszkole Publiczne w Pogórskiej Woli 98
9. Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie 156
10. Przedszkole Publiczne im. Ks. Prałata Aleksandra Siemieńskiego w Szynwałdzie 73