Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie
   Strona główna      Aktualności
 
 

Wigilia w przedszkolu.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 21 grudnia. W tym dniu dzieci z oddziału II przedstawiły swój program artystyczny, wspólnie wszyscy razem kolędowali, dzieliły się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Odbyło się także rozstrzygniecie konkursu na zdrowe ciasteczka świąteczne. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom gratulujemy. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu.  

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonku św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku zaraz po śniadaniu w asyście przybył do nas św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpiały czekały. Wcześniej nauczył się wielu piosenek i wierszyków, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką, nawiązała się wymiana zdań. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka oczywiście prezentami. Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki z wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Zapraszamy do galerii.
 

 
 
Spotkanie z żołnierzem z WKU w Tarnowie dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń. Byli bardzo zaciekawieni podczas spotkania, a przymierzenie ciężkiego hełmu okazało się niełatwym zadaniem.
 
Tak oto prezentowały się nasze dzielne przedszkolaki na XIII konkursie recytatorskim w Pogórskiej Woli.
 
Udział w spotkaniu z Panią bibliotekarką w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Tematem spotkania były zwyczaje ptaków odlatujących do ciepłych krajów.
 
Wycieczka do Centrum Zabaw „Figle – Migle”.
 
W października dzieci z kilku oddziałów uczestniczyli w wycieczce do Centrum Zabaw „Figle-Migle” w Tarnowie. Ponad godzinę wesoło bawiliśmy się, korzystając z różnorodnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyła się konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, huśtawki na ogromnej sztucznej palmie, gier interaktywnych, mini piłkarzyków i wielu innych ciekawych urządzeń. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnaliśmy się z tym bajkowym miejscem. Zapraszamy do galerii.

 

 

Spotkanie z Panią pielęgniarką na temat zdrowego odżywiania się, podczas którego dzieci słuchały również utworów literatury dziecięcej.
Wykonywanie i degustacja zdrowych, owocowych szaszłyków.
 
Spotkanie z intendentką z naszego przedszkola na temat zdrowego jedzenia. Rozmowa na temat domowych sposobów na choroby: przyrządzanie i picie herbaty z cytryną i degustacja miodu.
 
30 października Bystrzaki uczestniczyły w warsztatach badawczych - Wesołego Odkrywcy
tematem zajęcia było "elektryzowanie-czarowanie"
dzieci tworzyły pola elektryczne gdzie przyciągały lub odpychały różne przedmioty. Było wiele radości i fascynacji podczas zajęć.
 

Co słuchać u Smerfów… 

 

W miesiącu październiku odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie o ochronie środowiska. Dzieci z Oddziału IV -,,Smerfy" obejrzały przedstawienie w wykonaniu ich starszych kolegów i zaśpiewały piosenkę ,,Dość tego palenia".

 

Podczas realizacji tematu o jesieni dzieci wspólnie wykonały surówkę z jabłek i marchewki, którą potem z wielkim apetytem spałaszowały. 
 

,,Witaminki dla przedszkolnej rodzinki” samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki z jesiennymi warzywami. Kanapki były piękne, zdrowe i kolorowe. Wszyscy smacznie je zjedli. 

Zapraszamy do galerii.

 

Czyste powietrze”. 

9 października nasze przedszkolaki brały udział w akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia, ochrony powietrza i prawidłowej segregacji odpadów. W wydarzeniu brali udział rodzice oraz przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania wręczono również dzieciom nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dot. dbałości o czyste powietrze.
Zapraszamy do galerii.

 

   

Pan Policjant. 

8 października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta z Posterunku Policji w Skrzyszowie. Pan Policjant przypomniał nam zasady bezpieczeństwa, które omawialiśmy na naszych zajęciach  uczyliśmy się również bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był radiowóz policyjny, w którym każdy mógł uruchomić syrenę.

Zapraszamy do galerii.

 

Dzień jabłka.

W przedszkolu 30 września zorganizowano "Dzień jabłka". Dzieci zapoznawały się ze sposobem robienia przetworów, samodzielnie robiły sok z jabłek, potem określały smak, degustując.

Zapraszamy do galerii.

 

Co słychać u Bystrzaków…

"Wesołe kanapki" -  We wrześniu dzieci z warzyw przyniesionych z domu samodzielnie przygotowywały ciekawe kanapki. Celem zajęcia było zachęcanie do spożywania warzyw jako źródła witamin.

W środę dzieci z grupy VI odwiedził pan Miłosz, który zachęcał do aktywnego spędzania czasu. Niekwestionowaną atrakcją były prawdziwe medale i puchar. Czekamy teraz na nasze przedszkolne sukcesy. 

Zapraszamy do galerii. 

. Zapraszamy do galerii.

Pani bibliotekarka.

Dnia 27 września nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki- Pani Płaneta, która poprowadziła zajęcia o grzybach. Dzieci poznały grzyby jadalne oraz trujące a także przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie.

Zapraszamy do galerii.

 

Witamy po wakacjach!!!!!!!
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest siedem oddziałów. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie do naszego Przedszkola uczęszcza największa liczba w dzieci w gminie. 
Liczba dzieci rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 w poszczególnych placówkach
Jednostka Liczba dzieci
1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej 112
2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy 172
3. Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli 315
4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie 306
5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie 64
6. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Szynwałdzie 350
7. Przedszkole Publiczne im. Kapitana Józefa Budzika w Łękawicy 68
8. Przedszkole Publiczne w Pogórskiej Woli 98
9. Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie 156
10. Przedszkole Publiczne im. Ks. Prałata Aleksandra Siemieńskiego w Szynwałdzie 73