Strona główna      Aktualności

Co słuchać u Smerfów…

W miesiącu październiku odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie o ochronie środowiska. Dzieci z Oddziału IV -,,Smerfy" obejrzały przedstawienie w wykonaniu ich starszych kolegów i zaśpiewały piosenkę ,,Dość tego palenia".

Podczas realizacji tematu o jesieni dzieci wspólnie wykonały surówkę z jabłek i marchewki, którą potem z wielkim apetytem spałaszowały.

,,Witaminki dla przedszkolnej rodzinki” samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki z jesiennymi warzywami. Kanapki były piękne, zdrowe i kolorowe. Wszyscy smacznie je zjedli.

„Czyste powietrze”.

9 października nasze przedszkolaki brały udział w akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia, ochrony powietrza i prawidłowej segregacji odpadów. W wydarzeniu brali udział rodzice oraz przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania wręczono również dzieciom nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dot. dbałości o czyste powietrze.

Pan Policjant.

8 października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta z Posterunku Policji w Skrzyszowie. Pan Policjant przypomniał nam zasady bezpieczeństwa, które omawialiśmy na naszych zajęciach  uczyliśmy się również bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był radiowóz policyjny, w którym każdy mógł uruchomić syrenę.

Dzień jabłka.

W przedszkolu 30 września zorganizowano "Dzień jabłka". Dzieci zapoznawały się ze sposobem robienia przetworów, samodzielnie robiły sok z jabłek, potem określały smak, degustując.

Co słychać u Bystrzaków…

"Wesołe kanapki" -  We wrześniu dzieci z warzyw przyniesionych z domu samodzielnie przygotowywały ciekawe kanapki. Celem zajęcia było zachęcanie do spożywania warzyw jako źródła witamin.

W środę dzieci z grupy VI odwiedził pan Miłosz, który zachęcał do aktywnego spędzania czasu. Niekwestionowaną atrakcją były prawdziwe medale i puchar. Czekamy teraz na nasze przedszkolne sukcesy.

. Zapraszamy do galerii.

Pani bibliotekarka.

Dnia 27 września nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki- Pani Płaneta, która poprowadziła zajęcia o grzybach. Dzieci poznały grzyby jadalne oraz trujące a także przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie.

Witamy po wakacjach!!!!!!!
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest siedem oddziałów. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie do naszego Przedszkola uczęszcza największa liczba w dzieci w gminie.
Liczba dzieci rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 w poszczególnych placówkach
Jednostka Liczba dzieci
1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej 112
2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy 172