Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie
   Strona główna      Galeria zdjęć 2018/2019      Notatki
 
 
 

ZAPROSZENIE 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców nowo przyjętych dzieci na zebranie organizacyjne dnia 05.06.2019 r. o godzenie 16 15.

 

W dniach 6.06.2019 r. oraz 7.06.2019 r. w godzinach od 1500- 16 00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na poznanie naszego przedszkola oraz ogrodu.

 

 
 
 
 
 

Urodzinowo J

 
Dnia 6 maja aż troje dzieci z oddziału ,,Misiów'' obchodziło swoje urodziny. Przy dźwiękach muzyki dzieci odśpiewały drogim jubilatom 100 lat oraz złożyły im życzenia. A na koniec poczęstunek: pyszne zdrowe babeczki i słodycze. Natalce, Igorkowi i Tomusiowi życzymy wszystkiego najlepszego.
 
 

Śniadanie Wielkanocne 

 

 

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. 

 

 

Wycieczka do Sali zabaw „Leniuchowo”

 

W marcu i kwietniu dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do  sali zabaw „Leniuchowo” w Nowodworzu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zanim dzieci weszły do nowoczesnej i bardzo kolorowej sali zostały zapoznane z zasadami, jakie należy przestrzegać podczas zabaw. Po  2 godzinnej zabawie dzieci udały się na odpoczynek. Wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego też musieliśmy wrócić do przedszkola. Zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni rozmawiali jeszcze długo o swoich przeżyciach.

 

Konkurs wielkanocny 

 

Dziękujemy wszystkim przedszkolom za udział w konkursie. Dziękujemy za waszą pomysłowość, inwencję i pyszne wielkanocne przepisy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Po długich i burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców.! Zachęcamy także do obejrzenia fotorelacji wszystkich wielkanocnych przysmaków.

 

 

 

Występ Zuzi, która dostała się do finału międzyprzedszkolnego konkursu piosenki angielskiej organizowanego przez Niepubliczną Niepłatną Szkołę Podstawową w Tarnowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Zielony dzień 

 

 21.03 obchodziliśmy „Zielony Dzień”, podczas którego na Dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wspólnie z Dziećmi tego dnia:

1.  „poszukiwaliśmy” koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu,

2.  nazywaliśmy przedmioty z natury w kolorze zielonym,

3.  mieliśmy zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne z kolorem zielonym,

4.  wykonaliśmy mnóstwo zielonych prac plastyczno-konstrukcyjnych,

5.  segregowały zielony rzeczy ze względu na przeznaczenie

6.  mieliśmy zielone menu (kanapki z zieloną sałatą, zupa z brokułami, „sałatkę wiosenną” )

7.  dzieci robiły galaretkę, degustowały zielone warzywa i owoce, robiły również szaszłyki,

8.  ale również: mieliśmy zielony akcent w naszym ubiorze (dzięki naszym Rodzicom ),

9.  zabraliśmy z domu maskotki i zabawki w kolorze zielonym ,

10.     założyliśmy „przedszkolne ogródki w kąciku przyrody”,

 

 

 

Koncert zespołu Jaszczur & Przyjaciele. Panowie zaprezentowali nam brzmienie oraz zapoznali z budową nietypowych instrumentów "ksylafon" oraz "wibrafon". Koncert wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków ????

 

,,Biały Dzień" - zapoznanie dzieci z produktami nabiałowymi pochodzącymi z mleka i zachęcenie do ich codziennego spożywania; degustacja produktów mlecznych; malowanie tuszem na mleku.

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

 

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w  lutym naszym przedszkolu.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.
Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. 

W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. 

 

 

 

Bal karnawałowy 

 

31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy dla dzieci. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na dużej sali. Były wśród nich: księżniczki, motylki, królewny, policjanci, piraci, strażacy, kowboje i wiele innych ciekawych postaci. Wystrój sali wprowadził w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach, przygotowanych przez zespół muzyczny.  

 
 
 
 

Wigilia w przedszkolu.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 21 grudnia. W tym dniu dzieci z oddziału II przedstawiły swój program artystyczny, wspólnie wszyscy razem kolędowali, dzieliły się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Odbyło się także rozstrzygniecie konkursu na zdrowe ciasteczka świąteczne. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom gratulujemy. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu.  

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonku św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku zaraz po śniadaniu w asyście przybył do nas św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpiały czekały. Wcześniej nauczył się wielu piosenek i wierszyków, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką, nawiązała się wymiana zdań. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka oczywiście prezentami. Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki z wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Zapraszamy do galerii.
 

 
 
Spotkanie z żołnierzem z WKU w Tarnowie dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń. Byli bardzo zaciekawieni podczas spotkania, a przymierzenie ciężkiego hełmu okazało się niełatwym zadaniem.
 
Tak oto prezentowały się nasze dzielne przedszkolaki na XIII konkursie recytatorskim w Pogórskiej Woli.
 
Udział w spotkaniu z Panią bibliotekarką w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Tematem spotkania były zwyczaje ptaków odlatujących do ciepłych krajów.
 
Wycieczka do Centrum Zabaw „Figle – Migle”.
 
W października dzieci z kilku oddziałów uczestniczyli w wycieczce do Centrum Zabaw „Figle-Migle” w Tarnowie. Ponad godzinę wesoło bawiliśmy się, korzystając z różnorodnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyła się konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, huśtawki na ogromnej sztucznej palmie, gier interaktywnych, mini piłkarzyków i wielu innych ciekawych urządzeń. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnaliśmy się z tym bajkowym miejscem. Zapraszamy do galerii.

 

 

Spotkanie z Panią pielęgniarką na temat zdrowego odżywiania się, podczas którego dzieci słuchały również utworów literatury dziecięcej.
Wykonywanie i degustacja zdrowych, owocowych szaszłyków.
 
Spotkanie z intendentką z naszego przedszkola na temat zdrowego jedzenia. Rozmowa na temat domowych sposobów na choroby: przyrządzanie i picie herbaty z cytryną i degustacja miodu.
 
30 października Bystrzaki uczestniczyły w warsztatach badawczych - Wesołego Odkrywcy
tematem zajęcia było "elektryzowanie-czarowanie"
dzieci tworzyły pola elektryczne gdzie przyciągały lub odpychały różne przedmioty. Było wiele radości i fascynacji podczas zajęć.
 

Co słuchać u Smerfów… 

 

W miesiącu październiku odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie o ochronie środowiska. Dzieci z Oddziału IV -,,Smerfy" obejrzały przedstawienie w wykonaniu ich starszych kolegów i zaśpiewały piosenkę ,,Dość tego palenia".

 

Podczas realizacji tematu o jesieni dzieci wspólnie wykonały surówkę z jabłek i marchewki, którą potem z wielkim apetytem spałaszowały. 
 

,,Witaminki dla przedszkolnej rodzinki” samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki z jesiennymi warzywami. Kanapki były piękne, zdrowe i kolorowe. Wszyscy smacznie je zjedli. 

Zapraszamy do galerii.

 

Czyste powietrze”. 

9 października nasze przedszkolaki brały udział w akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia, ochrony powietrza i prawidłowej segregacji odpadów. W wydarzeniu brali udział rodzice oraz przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania wręczono również dzieciom nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dot. dbałości o czyste powietrze.
Zapraszamy do galerii.

 

   

Pan Policjant. 

8 października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta z Posterunku Policji w Skrzyszowie. Pan Policjant przypomniał nam zasady bezpieczeństwa, które omawialiśmy na naszych zajęciach  uczyliśmy się również bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był radiowóz policyjny, w którym każdy mógł uruchomić syrenę.

Zapraszamy do galerii.

 

Dzień jabłka.

W przedszkolu 30 września zorganizowano "Dzień jabłka". Dzieci zapoznawały się ze sposobem robienia przetworów, samodzielnie robiły sok z jabłek, potem określały smak, degustując.

Zapraszamy do galerii.

 

Co słychać u Bystrzaków…

"Wesołe kanapki" -  We wrześniu dzieci z warzyw przyniesionych z domu samodzielnie przygotowywały ciekawe kanapki. Celem zajęcia było zachęcanie do spożywania warzyw jako źródła witamin.

W środę dzieci z grupy VI odwiedził pan Miłosz, który zachęcał do aktywnego spędzania czasu. Niekwestionowaną atrakcją były prawdziwe medale i puchar. Czekamy teraz na nasze przedszkolne sukcesy. 

Zapraszamy do galerii. 

. Zapraszamy do galerii.

Pani bibliotekarka.

Dnia 27 września nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki- Pani Płaneta, która poprowadziła zajęcia o grzybach. Dzieci poznały grzyby jadalne oraz trujące a także przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie.

Zapraszamy do galerii.

 

Witamy po wakacjach!!!!!!!
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest siedem oddziałów. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie do naszego Przedszkola uczęszcza największa liczba w dzieci w gminie. 
Liczba dzieci rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 w poszczególnych placówkach
Jednostka Liczba dzieci
1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej 112
2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy 172
3. Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli 315
4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie 306
5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie 64
6. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Szynwałdzie 350
7. Przedszkole Publiczne im. Kapitana Józefa Budzika w Łękawicy 68
8. Przedszkole Publiczne w Pogórskiej Woli 98
9. Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie 156
10. Przedszkole Publiczne im. Ks. Prałata Aleksandra Siemieńskiego w Szynwałdzie 73