Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie

 
 
 
 
 
Eksperymenty w grupie V. 

Dzieci z oddziału V przygotowały i prowadziły eksperymenty i doświadczenia na które zaprosiły  dzieci z oddziału IV i VI.

Zbudowały rakietę wykorzystując żyłkę , balon dmuchany oraz plastikową rurkę. Kiedy rakieta była gotowa dzieci odliczyły start i mogły zobaczyć lot rakiety.

Wielkie zaciekawienie wywołało doświadczenie z wodą : czy kartka papieru oraz napięcie zewnętrzne  potrafi utrzymać słupek wody znajdujący się w szklance. Jeszcze większe zaciekawienie wywołała szklanka wody przykryta gazą , która po odwróceniu dzięki napięciu zewnętrznemu woda pozostała w szklance.

Ciekawy eksperymentem było zbudowanie wulkanu ze szklanego naczynia oraz mokrych gazet. Dzieci chętnie brały w tym udział a po wyschnięciu gazet pomalowały je farbami plakatowymi dobierając odpowiednie kolory . Gotowy wulkan został napełniony mieszanką octu i płynu a po dosypaniu sody mogliśmy oglądać wypływającą lawę. Oczekiwanie i okrzyk radości skłonił do rozmowy na temat skutków wypływającej lawy i jej zawartości.

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 

Czysta Małopolska.  

Dnia 14 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się gala podsumowująca V edycję Projektu "Czysta Małopolska". Nasze przedszkole zdobyło III miejsce w ogólnopolskim konkursie na kronikę ukazującą działania z zakresu zdrowego odżywiania. Podczas finałowej gali nasze przedszkole reprezentowały pani dyr Lidia Stach, Anna Stelmach oraz dziewczynki z oddziału IV: Zofia Ciężadło, Julia Siudut i Eliza Siedlik. 

Zapraszamy do galerii. 

 
 
 
 
 
 
 

Piknik rodzinny.  

Piknik rodzinny zapisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Tego roku obchodziliśmy go 29 maja.  Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda w tym dniu wyjątkowo nam sprzyjała a słońca i prawdziwie wiosennego wiatru nam nie zabrakło.

Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy od występów tanecznych naszych przedszkolaków.. Nie zabrakło tańców, konkursów dla dzieci i rodzin, baniek mydlanych i innych atrakcji takich jak: malowanie twarzy, tatuaży, kącika fryzjerskiego, dmuchane zamki, pokaz strażacki.

Zapraszamy do galerii.

 

 


Dzieci z oddziału III - ,,Skrzaty" lubią wykonywać doświadczenia i  eksperymenty. W ostatnim czasie sprawdzały jak oczyścić brudną wodę i dowiedziały się, do czego służą filtry. Sprawdzały też jakie substancje rozpuszczą się w wodzie. Zapraszamy do galerii.
 
 
 
 
 
 

 

W dniu 25 kwietnia dzieci z grupy V chcąc uczcić Święto Ziemi postanowiła w ogrodzie przedszkolnym posadzić nowe drzewa: świerk srebrny oraz dąb czerwony. Każdy miał okazję również posadzić swoje własne drzewko, które zabrało do domu. Serdecznie dziękujemy firmie DREW-MET z Pogórskiej Woli za za sponsorowanie materiałów oraz sadzonek drzew. Zapraszamy do galerii.

 

 

W ramach V edycji projektu "Czysta małopolska" nasze przedszkole bierze udział w konkursie na kronikę ukazującą działania w zakresie promocji zdrowego żywienia w przedszkolu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wykonanej kroniki. Zapraszamy do galerii.Spotkanie z Panią Kucharką. 

W oddziale II "Pszczółki " był realizowany temat "W kuchni". Na nasze zajęcia zaprosiliśmy Panią kucharkę z naszego przedszkola. Pani kucharka opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Dzieci pomalowały drewniana łyżkę która wręczyły Pani kucharce. Przy realizacji tego tematu było wiele zabaw, tj. "Łyżka zupy". Chętne dzieci brały udział w zabawie, trzymały łyżkę z woda i starały się przejść od wyznaczonej linii startu do mety tak aby nie rozlać wody. Pozostałe dzieci nagradzały je brawami. Dzieci również grały na nietypowych instrumentach: na plastikowych i drewnianych łyżkach oraz przykrywkach od garnków się również jak prawidłowo nakryć do stołu.

Zapraszamy do galerii. 

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej. 

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Oddziale Przedszkolnym w Ładnej odbył się Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pt." Wiosenna piosenka". Mottem festiwalu było hasło "Wiosna, ach to ty". Festiwal prowadzony był pod patronatem Gminnego Centrum Bibliotek w Skrzyszowie. Naszą placówkę odwiedziło wielu młodych artystów w wieku 3-6 lat z całego terenu Gminy Skrzyszów. Na zaproszenie P. Dyrektor przybyły też dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Sacre Coeur. Uroczystość poprzedzona była występem dzieci z najstarszego Oddziału ze Skrzyszowa, które wykonały taniec o wiośnie .Wszyscy uczestnicy ładnie zaprezentowali swój program artystyczny ubarwiając swój występ ciekawymi strojami w wiosennej krasie. Wszystkim młodym artystom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu talentu wokalnego. Zapraszamy do galerii.

 

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie.

W kwietniu dzieci z grupy V odwiedziły Bibliotekę. Dowiedzieliśmy się tam wiele ciekawych wiadomości, mogliśmy pooglądać książki o różnej tematyce. Pani Bibliotekarka zachęcała nas do czytania książek bo to fajna sprawa. Na koniec wysłuchaliśmy bajki o tym jak to byłoby, gdyby nie było książek. Bardzo dziękujemy za miłe spędzony czas. Zapraszamy do galerii.

 
 
 „Wiosenny ogród”. 

W dniu 11.04.2018 dzieci z oddziału II i III uczestniczyły w zajęciach "Wiosenny ogród" prowadzony przez Panią Bibliotekarkę. Dzieci były zaangażowane w zajęcia, słuchały z uwaga, brały czynny udział w zajęciach. Wykonały prace plastyczna, przyporządkowywały warzywa i owoce do poszczególnych grządek. Zapraszamy do galerii.

 

„Brak witaminy kłopotów przyczyny”. 

Przedszkolaki wystawiły dla swoich kolegów sztukę teatralną pt" Brak witaminy kłopotów przyczyny". Celem wydarzenia było promowanie zdrowego odżywiania. Oto kilka haseł(oby dzieciaki wzięły je sobie do serca): - gdy za dużo słodyczy mój ząb z bólu krzyczy, - gdy za dużo coli brzuch mnie okropnie boli, - gdy za dużo soli moją babcię noga boli, - gdy za dużo kotletów nie dogonię nigdy atletów, - gdy za mało sałaty nie przerosnę mojego taty, - gdy gdy za mało pietruszki bolą mnie chude nóżki, - gdy za mało brukselki będziesz lichy jak stare szelki . Zapraszamy do galerii.

Z wizytą u pani pielęgniarki. 

Sezon rowerowy w pełni rozpoczęty. Przedszkolaki przy okazji odwiedzin szkolnego gabinetu pielęgniarskiego mogły się pochwalić "zdobyczami" z rowerowych wojaży. Pani Wiesia z pełną powagą opatrzyła najdrobniejszą ranę. Życzymy bezkontuzyjnych przejażdżek. Zapraszamy do galerii.W oddziale III - ,,Skrzatów" - podczas realizacji tematu o Świętach Wielkanocnych przeprowadziliśmy zabawy badawcze z jajkiem. Dzieci określały właściwości fizyczne jajka kurzego. Przy okazji dowiedziały się też, jak to się dzieje, że z jajka wykluwa się pisklątko. 

 

Zielony Dzień.

Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  symbolizujący wiosnę.

Aby pożegnać Panią Zimę dzieci pomagały w wykonaniu kukły Marzanny symbolizującej Zimę oraz kolorowego, wiosennego Gaika.

Następnie wierszem i piosenką powitały nową porę roku. Głośnymi okrzykami przywoływały upragnioną wiosnę.

      Po zabawie w sali dzieci wraz z paniami wyruszyły na  spacer wokół przedszkola
z kukłą Marzanny i Panią Wiosną.  W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku , chociaż za oknem było kilka stopni mrozu a pogoda przypominała przyjście Zimy. Dzieci w tym dniu mogły jeszcze pobawić się na śniegu- lepiły bałwana , rzucały się śnieżkami a nawet zjeżdżały z górki.

Pomimo zimowej aury za oknem dzieci z grupy II i III powitały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Każdy przedszkolak założył coś zielonego. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki o wiośnie i rozwiązywały zagadki. Rano wszyscy zjedli zdrowe, zielone śniadanie. Po takim powitaniu z pewnością wkrótce przyjdzie wiosna.

 

 

Dzieci z oddziału III - ,,Skrzaty" - bardzo lubią zabawy plastyczne i zabawy. Podczas kilku ostatnich zajęć lepiły z gliny, rysowały na talerzach z kaszą i tworzyły barwne kompozycje dmuchając przez rurki na krople kolorowego tuszu. 

Zapraszamy do galerii. 

 

Co można wyczarować z ciastoliny?". 

Co można wyczarować z ciastoliny?". Dzieci z oddziału VII wiedzą to najlepiej. Potrafią zrobić ludziki, gofry, ciasto, makarony, a nawet pierożki. Lepienie z ciastoliny to najlepsza zabawa.Zapraszamy do galerii.

 
 

Dzień Jogurtu.

Celem organizacji Dnia Jogurtu naturalnego  było kształtowanie postawy prozdrowotnej, zachęcanie do spożywania nabiału oraz  uświadomienie przedszkolaków jak ważne jest dostarczenie organizmowi prawidłowych składników budulcowych. Dzieci tworzyły „Jadłospis na dobry humor”, rozwiązywały zagadki dotyczące produktów mlecznych. Najwięcej emocji wzbudziła  zabawa „Jestem kotkiem”, podczas której należało degustować mleko ze spodków, nie używając rąk.

Realizując tematykę zdrowego odżywiania w Oddziale III - ,,Skrzaty" - zorganizowany został ,,Dzień jogurtu naturalnego". W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola w białych koszulkach. Podczas zajęć rozwiązywały zagadki o produktach mlecznych, rozpoznały je i nazywały. Wiele radości sprawił konkurs na picie mleka językiem z talerzyków. Na koniec wszystkie dzieci dekorowały swoją porcję jogurtu naturalnego owocami i chrupkami, a potem smacznie zjadły.

Dzień jogurtu naturalnego u pszczółek (oddział II). Dzieci klasyfikowały produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe. Ćwiczyły także logiczne myślenie poprzez odgadywanie zagadek związanych z produktami mlecznymi. Pszczółki degustowały mleko pijąc je ze spodków i nie używając przy tym rąk oraz komponowały swój własny przysmak z jogurtu naturalnego i dodatków.

Zapraszamy do galerii.

 
 
Wiosenny kącik.

Choć bardzo lubimy zimę to wszyscy czekamy nadejścia wiosny. Dzieci z Oddziału III - ,,Skrzatów" - postanowiły ją przyspieszyć - siejemy, sadzimy i obserwujemy. Dzieci uczą się także odpowiedzialności i obowiązkowości opiekując się roślinami w kąciku przyrody.  Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 
Grupowe ćwiczenia logopedyczne.

Ćwiczenia oddechowe - poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Ćwiczenia prowadzone są najczęściej w formie zabawowej, przy wykorzystaniu różnych środków, np. piórek, piłeczek, wody mydlanej, chrupek, wiatraczków itp. Są także wplatane w opowieści i zabawy ruchowe.

Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Przedszkolaki odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Mogły poczuć się jak zawodowi strażacy wsiadając do wozu, ubierając hełm czy trzymając w ręku profesjonalny sprzęt. Ponadto byli świadkami przyjmowania zgłoszenia. Wywarło to na nich takie wrażenie, że jak nigdy byli zupełnie cicho. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz tłumaczyli jak się należy zachować w czasie pożaru. Dzieci miały tysiące pytań, które nie zostały bez odpowiedzi. Po odbytej wycieczce co drugi przedszkolak postanowił zostać strażakiem. Życzymy wytrwałości w realizacji celu!.
 
 
 
 

Bal karnawałowy.

Bal karnawałowy dzieci z oddziałów: I,II i III. Wszystkie przedszkolaki były przepięknie przebrane. Nie brakowało tańców, wspólnych zabaw oraz konkursów z nagrodami. W przerwie podczas zabawy dzieci kosztowały smakowite ciasto oraz piły soki owocowe. Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy.

Dnia 6 lutego w oddziale VII w Ładnej odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci znakomicie się bawiły podczas tradycyjnych zabaw takich jak: stary niedźwiedź, mam chusteczkę, kaczuszki czy jedzie pociąg. Zabawę uświetniły też liczne konkursy z nagrodami. Na koniec odbyła się degustacja pysznego torta z ptasim mleczkiem przygotowanego przez nasze panie kucharki. Zabawa była naprawdę udana!

 

„Złota rybka”.

Oddział I Biedroneczki przygotowały teatrzyk pt." Złota rybka". Wszystkie grupy z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Dzieci nauczyły się także jak należy zachowywać się w teatrze.Zapraszamy do galerii.

 

Dzień Babci i Dziadka.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23 - 31 stycznia  2018 r. odbyły się uroczyste spotkania , które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor Lidia Stach wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 

Spotkanie z leśniczym.

W dniu 19 stycznia grupy IV, V i VI odwiedził Pan leśniczy Dariusz. Opowiedział on przedszkolakom o zwierzętach mieszkających w lasach, na polanach oraz o różnych ptakach. Dzieci dzięki tablicom pokazowym mogły obejrzeć oraz posłuchać odgłosów omawianych zwierząt. Dowiedziały się jak należy dbać o mieszkańców lasów zimą oraz otrzymały liczne upominki, karmnik, ziarna i specjalnie przygotowany pokarm w kubeczkach. Oczywiście przedszkolaki od razu przystąpiły do działania. Prezentował także odlewy tropów zwierząt. Kilka z nich udało się dzieciom odgadnąć. Pan Leśniczy zwracał także uwagę przedszkolaków na odpowiednie zachowanie się w lesie i poszanowanie przyrody. Na koniec dzieci mogły przymierzyć kurtkę maskujące oraz kapelusz Leśniczego. 

Zapraszamy do galerii

 

 

DUCHY I DUSZKI

W środę 17.01.2018 dzieci z oddziału IV, V  i VI spotkały się z panią bibliotekarką oraz przyjacielską wizytą duchów i duszków. Obejrzały fotografie przyjaznych stworków oraz poznały bohaterów książek przyniesionych z Gminnej Biblioteki w Skrzyszowie.

Dzieci zapoznały się z duchami z książki ,, Upiorne opowieści” oraz dowiedziały się, że dzięki odwiedzinom serdecznych  duchów bohater ,,Opowieści wigilijnej” zmienił się w dobrego i szczodrego człowieka.

Dzieci wysłuchały również wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej ,, Rach! Ciach! Ciach! i obejrzały fotografie przygotowane do tego utworu. Na pamiątkę , każda grupa otrzymała małego , przyjaznego duszka.

Zapraszamy do galerii.

 

Zabawy badawczy w grupie V

Ogromny wpływ zabaw badawczych na rozwój i wychowanie dzieci związany jest z faktem, iż każda zabawa tego rodzaju niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji, co wspiera proces uczenia się. Najlepiej bowiem zapamiętujemy to, co nam się miło kojarzy. Działalność badawcza wywiera korzystny wpływ na różne sfery rozwoju dziecka, m.in. sferę aktywności twórczej.

Dzieci z oddziału V eksperymentowały z jajkiem :

 

Czy jajko może pływać? Dlaczego tak się dzieje.

 

Poznały sposób oddzielenia żółtka od białka – dzięki plastikowej butelce stało się to możliwe.

 

Zobaczyły skaczące jajko ,które odbija się jak piłeczka gdyż namoczone w occie całkowicie zostaje pozbawiane skorupki .Wapń ,z którego zbudowana jest skorupa oraz innych składników zostaje rozpuszczona. Dzięki temu po podświetleniu jajka dzieci mogły oglądać jego zawartość oraz przemieszczanie się żółtka. 

Dowiedziały się ,że niektóre kwasy zawarte w jedzenie i napojach rozpuszczają szkliwo naszych zębów powodując ich psucie , dlatego tak ważne jest ich mycie.

 

Bańka mydlana w bańce mydlanej ?

Wiele radości sprawiła dzieciom  zabawa bańkami mydlanymi. Za pomocą słomki delikatnie umieszczonej w  bańce mogły zrobić drugą , trzecią a nawet czwartą bańkę .Obserwowały jak podczas robienia kolejnej bańki ,poprzednia bańka się powiększa dzięki powietrzu , które znajduje się w bańce i jego przemieszczaniu się. Zapraszamy do galerii.

 
 
 

Grupowe zajęcia logopedyczne.

W ramach grupowych zajęć logopedycznych z p. Karoliną Sitowską – Stępień dzieci z oddziału VI wykonywały ćwiczenia oddechowe oraz różnicowały głoski „s” i „sz”. Na koniec wzięły udział w quizie, który wywołał spore emocje. Zapraszamy do galerii.
 
 

„Szczotka, pasta, kubek ciepłej wody”.

Pszczółki rozmawiały o tym, jak i dlaczego powinniśmy dbać o zęby. Dowiedziały się także, w jaki sposób poprawnie szczotkować zęby, aby mieć śnieżnobiały piękny uśmiech.

Zapraszamy do galerii.
 
 
 

Szanowni Rodzice

W związku z moim przejściem na emeryturę pragnę złożyć Państwu gorące podziękowania. Dziękuję za wieloletnią współpracę oraz zaufanie  jakim obdarzaliście mnie jako nauczyciela i dyrektora. Wasza pomoc, serdeczność, zaangażowanie były nieocenione podczas wykonywania moich obowiązków.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i proszę o przyjęcie życzeń szczęścia w życiu osobistym oraz wszelkiej pomyślności.

  Alicja Karwat

 
 
 
 
 

„Czyste powietrze wokół nas”.

W ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas” dzieci brały udział w zabawie „Wygoń czarny dym”. Celem zabawy było uświadomienie przedszkolaków o szkodliwościach dymów i wzbudzenie potrzeby dbania o najbliższe środowisko. Jako się okazało zabawa sprawiła im dużą frajdę. 

Zapraszamy do galerii.

 

 

 
 
 

Wigilia w przedszkolu.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia. W tym dniu dzieci z oddziału II przedstawiły swój program artystyczny, wspólnie wszyscy razem kolędowali, dzieliły się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Odbyło się także rozstrzygniecie konkursu na zdrowe ciasteczka świąteczne. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom gratulujemy. Zapraszamy do galerii.


 
 

Choinka kolorowa.

18 grudnia dzieci z oddziału VII w Ładnej samodzielnie ubierały choinkę ozdabiając ją bombkami, łańcuchami i różnymi ozdobami. Na koniec dzieci zatańczyły wokół choinki. Następnego dnia dzieci wykonały i zawiesiły na choince piękne aniołki. Dzięki temu nasza choinka jest jeszcze piękniejsza. W ferworze codziennych zajęć przedszkolaki nie zapominają o dokarmianiu ptaków. Zapraszamy do galerii.

 


Pierniki w oddziale VII.

20 grudnia dzieci z oddziału VII w Ładnej piekły pierniki. Z pomocą pań i dwóch mam same wałkowały, a następnie wykrawały foremkami ciasteczka. Było dużo radości i satysfakcji kiedy następnego dnia ozdabiały je lukrem i posypką.   Zapakowane i ozdobione ciasteczka dzieci wraz z życzeniami WESOŁYCH ŚWIĄT zabrały do domu dla swoich rodziców. Mamusiom serdecznie dziękujemy za pomoc!. Zapraszamy do galerii.


 
 
Bajka „Pierwsza gwiazdka”

19 grudnia przedświąteczny wyjazd dzieci z oddziałów IV, V, VI do kina Cinema 3D Tarnovia na film „ Pierwsza gwiazdka”. Zapraszamy do galerii.

 

Instrumenty perkusyjne.

15 grudnia dzieci z oddziału VII w Ładnej wykonywały niekonwencjonalne instrumenty perkusyjne. Z pomocą pań ozdabiały swoje grzechotki papierem kolorowym. Na koniec dzieci urządziły orkiestrę dla Św. Mikołaja. Nasze grzechotki zdobią teraz kącik muzyczny. Zapraszamy do galerii.

 

Natur Hause.

Nasze  przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzanie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabiania prozdrowotnych nawyków.

W  związku  z tym dn. 11.12.2017 odwiedziła nas pani dietetyk Ewa Dydo z Natur Hause w Tarnowie , która w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywienia, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowsze i najbardziej wartościowe po te, które w odżywieniu mógłby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu.

Tłumaczyła,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze zdrowie i zachowanie. Na przykładzie filmu o Bolku i Lolku ukazała właściwe zachowania i postawy wyjaśniając , że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dzieci porównywały zawartość cukru i tłuszczu w produktach spożywczych np. nutteli czy napojach kolorowych do składników wartościowych znajdujących się w tych produktach.  Uczestniczyły w Quizie przedmiotowym – losowały przedmioty i wspólnie ustalały do czego służą np. waga spożywcza , waga do ważenia, centymetr. Pani dietetyk zorganizowała również dzieciom wspólną zabawę w uśmiechnięte i smutne minki – dzieci miały za zadanie rozpoznać zdrowe i nie zdrowe produkty. Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci otrzymały kolorowanki  - uśmiechnięte warzywa , zrobiły sobie wspólne zdjęcie z panią dietetyk i podziękowały pani Ewie za miłe i pouczające spotkanie wręczając jej własnoręcznie wykonaną choinkę życząc wesołych świąt z okazji zbliżającego się  Bożego Narodzenia. Zapraszamy do galerii.

 

Pieczenie pierników

W czwartek 13 grudnia 2017r.  w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału V piekły świąteczne pierniki. Zwyczaj pieczenia pierników przed świętami to już tradycja w naszym przedszkolu. Wspólne  wyrabianie , wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów pierniczków przy pomocy specjalnych foremek do ciastek i pieczenie sprawiły dzieciom wielką radość i frajdę.  Po ostygnięciu  dzieci dekorowały pierniczki lukrem i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało ,a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwalały tradycje Świąt Bożego Narodzenia,  a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat  pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Zapraszamy do galerii.

 

Gość z Klubu Kobiet Kreatywnych.

14 grudnia w przedszkolu gościliśmy panią Agnieszkę Chrystyniak z Klubu Kobiet Kreatywnych. Pani przedstawiła dzieciom prezentację mówiącą o szkodliwych składnikach w produktach spożywczych np. pepsi, sokach, chipsach, krakersach, pokazała ile cukru mieści się w tych produktach. Było wielkie zdziwienie i pojawiły się grymasy na twarzach dzieci.  Dzieci miały świadomość znaczenia spożywania  owoców, a szczególnie warzyw ze względu na małą ilość cukru. Była też mowa o znaczeniu ruchu, który korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę. Na koniec  pani Agnieszka pokazywała różnego rodzaju rodzynki,  którymi można zastąpić lubiane przez dzieci cukierki. Dzieci odgadywały z czego one są i chętnie je próbowały.Zapraszamy do galerii.

 

 
 
 

Pszczelarka w grupie VII. 

Dnia 12 grudnia w oddziale VII w Ładnej gościła w naszym przedszkolu jedna z mam naszej koleżanki Pani Jadwiga Zaucha, która jest również pszczelarką. Pani zapoznała dzieci z trybem życia pszczół oraz opowiedziała jak powstaje miód. Następnie dzieci wykonywały świąteczne świeczki z wosku i parafiny ozdabiając je elementami dekoracyjnymi. Było dużo radości z uzyskanych prac, które teraz zdobią nasze przedszkole. Na święta dzieci zabiorą swoje świece do domu. Pani Jadwidze składamy serdeczne podziękowania. Dzieci z oddziału VII. Zapraszamy do galerii.

 

Gość ze szkoły muzycznej.
 
Przedszkolaków odwiedziła Wiktoria Kawik uczennica 3 klasy gimnazjum. Jednocześnie uczęszcza ona do szkoły muzycznej gdzie uczy się gry na saksofonie. Na spotkaniu zaprezentowała dzieciom swój instrument oraz zagrała na nim znane piosenki. Dzieci były bardzo zainteresowane lśniącym instrumentem. Lenka mogła sama się przekonać ile trzeba włożyć siły żeby wydobyć dźwięk. Może obudzi się jakiś talent?. Zapraszamy do galerii.
 

Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu.

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonku św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku zaraz po śniadaniu w asyście przybył do nas św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpiały czekały. Wcześniej nauczył się wielu piosenek i wierszyków, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką, nawiązała się wymiana zdań. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka oczywiście prezentami. Zapraszamy do galerii.

 

Zajęcia otwarte dla rodziców w poszczególnych grupach.

W listopadzie w naszym przedszkolu odbyły się cykliczne zajęcia otwarte. Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z rodzicami i umożliwiają rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów oraz niwelowaniu braków. Są również sposobem integracji grupy, nawiązaniu owocnej współpracy z rodzicami. Zapraszamy do galerii.  

 
 
 

Pszczółki uczą się samodzielnie robić pyszne kanapki.

Pszczółki ponownie robią zdrowe kanapeczki. Ucztowanie nie ma końca. Dzieci same tworzą swoje kanapki i same smarują chleb i jak widać rewelacyjnie się przy tym bawią.Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 
 
 

Dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół.

Późnią jesień i zima dla ptaków to bardzo ciężki okres, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętamy o uzupełnianie braków w ptasiej stołówce.Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 
 

Teatrzyk cieni pt. "Kłopoty Burka z podwórka".

Teatrzyk cieni pt. "Kłopoty Burka z podwórka" w oddziale V  zaproszeni goście dzieci z oddziału IV. W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym „Jak być dobrym przyjacielem zwierząt”, dzieci zdobyły wiedze na temat żywienia zwierząt domowych (kota,psa, chomika, świnki morskiej, rybek, papugi), poznały pracę weterynarza oraz wybrane rasy psów i kotów. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na los opuszczonych, porzuconych, pokrzywdzonych zwierząt czekających na pomoc w schronisku. Zapraszamy do galerii.

 
 
 
 

Koncert muzyczny pt. „Na ludową nutę”.

Koncert "na ludową nutę" . Dzieci poznały tance ludowe oraz mogły podziwiać piękne, kolorowe, tradycyjne stroje. Przedszkolaki miały tez okazje wspólnie zatańczyć do ludowych melodii. Zapraszamy do galerii. 


 

Mama Izy z III oddziału opowiada o swojej pracy.

Spotkanie z rodzicem - pielęgniarką - panią Małgorzatą Frydman; czytanie dzieciom; przybliżenie zawodu pielęgniarki; rozmowa o higienie i wartościach zdrowotnych warzyw i owoców.Zapraszamy do galerii.
 

Wróżby Andrzejkowe w grupie III.

Zapoznanie i zachęcenie do kultywowania tradycji ludowych - lanie wosku, wróżby andrzejkowe. Zapraszamy do galerii.
 
 

Spotkanie z Panią Płanetą.

Przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z Panią Płanetą, która przybliżyła dzieciom tematykę Księżyca. Dziękujemy. Zapraszamy do galerii.
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki z wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Zapraszamy do galerii.
 

Dzień zdrowej energii.

Dzieci z naszego przedszkola wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdzić w tym przekonaniu, w placówce zorganizowaliśmy Dzień Zdrowej Energii, czyli Święto Owoców i Soków. Dzieci pod opieka nauczycielek wykonały również pyszne soki owocowe. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce i soki są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie. 

W obchody aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczyli do przedszkola owoce. Zapraszamy do galerii.
 

Pasowanie Biedroneczek.

Uroczyste ślubowanie " Biedroneczek". Dzieci z oddziału I zostały Super Przedszkolakami - zaprezentowały program artystyczny oraz umiejętności, które nabyły w przedszkolu. Zapraszamy do galerii.
 

Zajęcia sportowe na hali.

Ruch to zdrowie" dnia 21 listopada zajęcia gimnastyczne dzieci z oddziału IV poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Bartłomiej Miecznik  dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas  smerfy szczęśliwe i zadowolone. Zapraszamy do galerii.

 

Wizyta w Ośrodku Zdrowia.

"Kto dba o nasze zdrowie"- wizyta Smerfów w Ośrodku Zdrowia w Skrzyszowie. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor oraz Pani Ewie pielęgniarce za zaproszenie i poświęcony czas. Zapraszamy do galerii.
 
 
Dzieci z oddziału III wykonywały eksperyment „Czarodziejski balonik”, „Pienisty potwór”, doświadczenie badawcze „Zaczarowana woda”.Zapraszamy do galerii.
 
 
 

Zdrowo się odżywiamy - spotkanie z panią intendentką.
Dzieci z grupy 4 latków miały okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu. W tym celu zaprosiły do siebie panią intendentkę, która układa jadłospisy i codziennie dba o dostarczanie zdrowych i świeżych produktów do przedszkolnej kuchni. Pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób powinniśmy się odżywiać i dlaczego jest to tak ważne. Każdy przedszkolak już wie, że właściwy sposób odżywiania ma decydujący wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową oraz jego dalszy rozwój. Nieprawidłowe żywienie powoduje zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych. Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych i korygowanie tych złych przez osoby dorosłe zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dzieci miały możliwość zajarzania do magazynu przedszkolnego. Zapraszamy do galerii.
 

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

W naszym przedszkolu 10 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Zapraszamy do galerii.
 
Wizyta strażaków OSP Ładna. 
 

Dnia 9 listopada w oddziale VII odbyła się wizyta strażaków z OSP Ładna. Tata Patrycji z naszej grupy, który jest strażakiem pokazywał przedszkolakom w sali sprzęt strażacki oraz omawiał sposób jego zastosowania. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w tym spotkaniu chętnie zgłaszając się do prowadzonych pokazów. Następnie wraz ze strażakami udały się przed przedszkole, gdzie oglądały pojazd strażacki. Na koniec w nagrodę otrzymały od strażaków odblaski a także obrazki do malowania. Wszystkim strażakom dziękujemy za owocną wizytę .Zapraszamy do galerii.

 

Smaczna i zdrowa sałatka warzywna w grupie VII.

Jesień to tematyka związana m. in. z robieniem zapasów, poznawanie owoców i warzyw. Dzieci z grupy VII na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami :węchem, dotykiem i smakiem . Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie, ale znalazły się niejadki , które niestety nie spróbowały. Zapraszamy do galerii.
 
 
Każdy maluszek wiem, skąd mleko w kartonie bierze się i co niego dobrego zrobić można.
W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki” omawiały temat: „Mleko i jego przetwory.” W ramach zajęć degustowały różne przetwory mleczne : śmietanę, jogurt  i różnego rodzaju sery. Poznały ich konsystencję i charakterystyczne smaki. „Mleczny piknik” zakończyło wspólne przygotowanie mleczno-czekoladowego koktajlu. Dzieci bawiły się również w zabawę ruchową „Na farmie.” Wykonały  prace plastyczne. Zapraszamy do galerii.
 
 
Tata Alexa z grupy III w ramach akcji Poznaj zawód mojego rodzica opowiada o swojej pracy – fotografa. Dziękujemy. Zapraszamy do galerii.
 

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy Skrzyszów.

W październiku gościliśmy w naszym przedszkolu Pszczelarzy z Koła Pszczelarzy Skrzyszów. Panowie posiadają własną pasiekę w Skrzyszowie. W bardzo interesujący sposób opowiadali dzieciom o swojej pasji.  Na spotkaniu pokazywali ule i swojej pasieki.  Dzieci mogły przymierzyć kapelusz pszczelarski. Dowiedziały się, że chroni on przed atakiem pszczół. Przedszkolaki obejrzały plaster miodu, szczotkę do odgarniania pszczół, grzebyk do otwierania zaklejonych plastrów  i inne akcesoria potrzebne do podbierania miodu.  Pszczelarze przynieśli  prawdziwy wosk pszczeli oraz miód, którego dzieci próbowały ze smakiem, opowiedział także w jaki sposób powstaje miód Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zachęcamy innych do prezentacji swoich zawodów i pasji. Zapraszamy do galerii.

Dzień Edukacji Narodowej.

W dniu 13.10.2017 r w Przedszkolu odbyła się szczególną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jest to święto nie tylko nauczycieli ale i wszystkich pracowników naszego przedszkola.

Dzieci z grupy III przedstawiły swój program artystyczny tańcząc , recytując wiersze i śpiewając piosenki by w ten sposób podziękować wszystkim  za trud włożony w opiekę i wychowanie. Zapraszamy do galerii.
 
 

Wycieczka do Centrum Zabaw „Figle – Migle”.

Na początku października dzieci z oddziałów II i III uczestniczyli w wycieczce do Centrum Zabaw „Figle-Migle” w Tarnowie. Ponad godzinę wesoło bawiliśmy się, korzystając z różnorodnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyła się konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, huśtawki na ogromnej sztucznej palmie, gier interaktywnych, mini piłkarzyków i wielu innych ciekawych urządzeń. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnaliśmy się z tym bajkowym miejscem. Zapraszamy do galerii.
 
 

W przedszkolu jest wesoło- oddział VII – Ładna.

W naszym przedszkolu dużym powodzeniem cieszą się kąciki zainteresowań, wśród których wyróżnia się kącik przyrody. Jego wystrój zmienia się w zależności od pory roku. Tutaj gromadzimy swoje eksponaty. Dary jesieni wykorzystujemy w zabawie i na zajęciach. W kąciku książek oglądamy książeczki. Starsze dzieci interesują się też słowem pisanym. Dużym powodzeniem cieszy się kącik muzyczny. Tutaj czynimy swoje pierwsze kroki w muzykowaniu. W kąciku klocków tworzymy różnego rodzaju budowle. W kąciku kuchennym przyrządzamy różne potrawy, które potem podajemy naszym paniom do spróbowania. W kąciku lalek prym wiodą dziewczynki, zaś kącik zabawek najbardziej zajmuje chłopców. Zapraszamy do galerii.
 
 

Mandale Krasnali.

W ramach realizowanych programów zdrowotnych w naszym przedszkolu, dzieci z oddziału V zapoznały się z różnym rodzajami nasion, zbóż oraz makaronów. Następnie wykonywały różnokolorowe mandale. Zapraszamy do galerii.

 

Spektakl muzyczny „Chatka z piernika” .

Dzieci z oddziałów V i VI pojechały do Tarnowa na spektakl muzyczny "Chatka z piernika" to historia inspirowana opowieścią o Jasiu i Małgosi. Spotkanie bardzo zaciekawiło dzieci. Bajka wprowadziła wszystkich w zaczarowany świat teatru, poprzez piękne dekoracje, dzieci żywo reagowały na to, co się działo na scenie. „Chatka z piernika’’ to bajka edukacyjno-ekologiczna, która przypomniała dzieciom o konieczności ochrony przyrody – nie wolno śmiecić w lesie, o zasadach zdrowego odżywiania. Podczas przedstawienia zaprezentowano grę aktorską połączoną z teatrem kukiełkowym. Dzieci obejrzały spektakl z dużym zainteresowaniem i wróciły w znakomitych humorach do przedszkola. Zapraszamy do galerii.
 
 

List od Cichaczy do dzieci z oddziału II.

Do naszej grupy z krainy Grzecznolandii zawitały Cichacze.

Zamieszkały u nas w sali, w dużym kolorowym słoiku. Bardzo nie lubią hałasu!

Zaprzyjaźniliśmy się z nimi. Towarzyszą nam podczas zajęć dydaktycznych na dywanie oraz pracy przy stolikach. Oczywiście,  aby były z nami musimy przestrzegać pewnych zasad:         

- pracować w ciszy

- słuchać cioci

- pomagać sobie nawzajem       

Jeżeli   nie będziemy stosować się do tych zasad to niestety Cichacze nas opuszczą. My jednak do tego nie  chcemy dopuścić , staramy się dostosować do ustalonych reguł i mamy nadzieję, że goście z Grzecznolandii będą z nami.Zapraszamy do galerii.

 

Teatrzyk sylwet „Wiatr i listeczki”.

Dzieci z oddziału VII w Ładnej obejrzały teatrzyk sylwet "Wiatr i listeczki" podczas którego zapoznały się z nazwami niektórych drzew i ich owoców. Następnie przy dźwiękach muzyki Vivaldiego tańczyły jak wirujące liście. Na koniec manipulując sylwetami wcieliły się w rolę aktorów. Zapraszamy do galerii.

 

Spotkanie z panią bibliotekarką.

Dnia 10.10. w oddziale VII w Ładnej oraz 12.10.2017 r. w oddziałach IV, V i VI odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Płanetą z Gminnego Centrum Kultury w Skrzyszowie zatytułowanym "O słońcu". Przy pomocy literatury rodzimej Pani wprowadziła dzieci w tajniki wiedzy na temat: "Ciekawe dlaczego nocą słońce nie świeci". Podczas spotkania dzieci wysłuchały też wierszy swoich ulubionych poetów: W. Chotomskiej "O słońcu", Natalii Usenko "Słońce", J. Ratajczak "Prośba do słońca". Nie zabrakło też zabaw przy muzyce. Przy dźwiękach piosenek "Uśmiechnij się" i "Słoneczko" dzieci układały promyki słońca. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słoneczka do pokolorowania. Przedszkolaki podziękowały pani bibliotekarce gromkimi brawami. Zapraszamy do galerii.
 
 

Przedszkolne tradycje - kiszenie kapusty.

"Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.
Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie!"

Strofy znanej od lat przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do kultywowania przedszkolnej tradycji, jaką jest z pewnością "Kiszenie kapusty". Zapraszamy do galerii.

 

„Światowy Dzień Jabłka" - jedz codziennie jedno jabłuszko a będziesz miał zdrowe serduszko.

Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności  jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu  jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe i suszone,  piły sok z jabłek,  wykonywały szaszłyki z owoców, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Zapraszamy do galerii.

 

"Warzywne zwierzaki" - aby zachęcić dzieci do spożywania warzyw wykonaliśmy różne stworki, które promują dbanie o swoje zdrowie.

"Wesołe warzywa" - inscenizacja wierszy w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”.

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w XI Festyn „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu” zorganizowanego przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i Gminę Skrzyszów. Najmłodsi przez zabawę poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznego zachowania na drodze. Podczas festynu przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i prezentacje gokartów, sprzętu policyjnego i strażackiego. Zapraszamy do galerii.

 

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”.

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę. Zapraszamy do galerii.

 

„Światowy Dzień Przedszkolaka”. 

Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Starszaki brali udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Maluchy natomiast próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Nie zabrakło zabaw z balonami i mydlanymi bańkami. Dużą frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie sylwety balonika według własnego pomysłu. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem małym przedszkolakiem". Zapraszamy do galerii.
 
 

Witamy po wakacjach. 

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 1 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wypoczęte dzieci (jakże one urosły!) z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Ale dla niektórych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola i po raz pierwszy rozstały się z ukochaną mamą. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci zaaklimatyzowały się w nowym środowisku i dziś zadowolone wracają do domów.
W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest siedem oddziałów. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola.